• Sobota, 27 kwietnia 2024
  • Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Wiadomości
Data: 7 marca 2024, Czwartek / Ilość wyświetleń: 560

Starty Aleksandry Kołodziej w Mistrzostwach Świata Juniorów i w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Mistrzostwa Świata Juniorów rozegrano w tym roku w Słoweńskiej Planicy, obok jednej z największych na świecie skoczni narciarskiej. Ola Kołodziej z Łętowego, wychowanka LKS Witów ski Mszana Górna, pojechała na te zawody tuż po chorobie, dlatego po słabszym początku, poprawiała się w kolejnych startach.

I tak w sprincie zajęła 43. miejsce, następnie w biegu techniką klasyczną była 35., a w biegu techniką łyżwową wywalczyła 31. miejsce. Trener wystawił ją do sztafety mieszanej (2 chłopców i 2 dziewczyny). Biegnący na pierwszej zmianie reprezentant Polski przybiegł na 19. Miejscu, ale Ola na drugiej zmianie poprawiła pozycję sztafety o 7 lokat, uzyskując 10. czas wśród dziewcząt biegnących techniką klasyczną. I to 12. miejsce utrzymali pozostali reprezentanci naszego kraju.

Po powrocie ze Słowenii i zaledwie jednym dniu odpoczynku, trzeba było startować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem. Najlepiej Ola Kołodziej spisała się w pierwszym dniu, zajmując 2. miejsce w sprincie. W kolejnych dniach, w biegach dystansowych techniką klasyczną i łyżwową, zajmowała 3. miejsca. Czwartego dnia rozegrano team sprinty. Ola wraz z Patrycją Smoter wywalczyły w tej rywalizacji 4. miejsce.

Wobec narastającego zmęczenia i perspektywy wyjazdu na zawody Pucharu Kontynentalnego do Włoch zdecydowaliśmy o wycofaniu Oli z ostatniej konkurencji, biegu na 20km – informuje trener LKS Witów ski Mszana Górna.

Była to czwarta, ostatnia Olimpiada Młodzieży Oli Kołodziej. Zdobyła w tym roku 3 medale; ogółem przez 4 lata siedem, w tym jeden złoty.

Aleksandra Kołodziej startowała również w zawodach Alpen Cup, które odbyły się w pierwszy weekend marca w Schilpario (Włochy). Pierwszego dnia, w biegu techniką klasyczną, Zagórzanka zajęła 26. Miejsce, ale różnice czasowe były niewielkie. Następnego dnia biegano łyżwą na dochodzenie (metodą Gundersena). Ola wyprzedziła pięć rywalek, zajmując 21. miejsce i uzyskując 16 czas dnia.

Jeżeli zima pozwoli, to pozostały do rozegrania jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów.