• Czwartek, 19 maja 2022
  • Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Informacje

Eko-logicznie w uzdrowisku (zdjęcia)

Czwartek, 19 maja 2022 17:22

Tegoroczna EKO-majówka obfitowała w atrakcje – wydarzenia odbywały się równoległe w trzech strefach – na scenie, w strefie targowej i w strefie dla dzieci. Na scenie prezentowały się młode talenty ze Studia Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej prowadzonego przez Beatę Czajkę-Rolińską z towarzyszeniem muzyki na żywo i Studia Tańca So Beat z Rabki i Nowego Sącza. Ukoronowaniem tych występów był spektakl Teatru Kultureska z Krakowa, oczywiście wszystko w duchu ekologii i dbania o środowisko.

Z pożytkiem dla środowiska

Czwartek, 19 maja 2022 17:20

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Placówek Oświatowych z Kasinki Małej wzięła udział w szczytnej akcji ekologicznej organizowanej przez Firmę Green Office Ecologic Sp. z o.o. Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego oraz kierując się potrzebą dbania o ekosystem, przeprowadzono zbiórkę elektrośmieci.

Kubusiowi Przyjaciele Natury z Zagródca (zdjęcia)

Czwartek, 19 maja 2022 17:18

Uczniowie kl. II i III Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wzięli udział w edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program umożliwił im utrwalenie ważnych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz zdrowego stylu życia. Podczas lekcji przeprowadzano zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Poziomica - zastosowanie oraz jej rodzaje (materiał sponsorowany)

Czwartek, 19 maja 2022 13:13

Jeśli musimy wyznaczyć poziom danej płaszczyzny, to w tym celu korzystamy z poziomicy. Jest to praktyczne narzędzie, które stosowane jest zwłaszcza w budownictwie. Przydaje się nie tylko podczas budowy domów czy mieszkań, ale również podczas remontów czy drobnych prac.

Akademia Wierchów Rabka-Zdrój z certyfikatem PZPN

Środa, 18 maja 2022 20:30

Akademia Wierchów Rabka-Zdrój przystąpiła do Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej i po spełnieniu wszystkich wymogów otrzymała tzw. Zieloną Gwiazdkę.

Remiza w Ponicach w stanie surowym zamkniętym (zdjęcia)

Środa, 18 maja 2022 19:16

Dobiega końca pierwszy etap budowy nowej remizy OSP w Ponicach. Budynek już stoi, został przykryty dachem, zamontowano okna i wykończono wieżyczkę. Do wykonania zostały m.in. prace wykończeniowe w środku, elewacja i zagospodarowanie terenu.

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na wykład

Środa, 18 maja 2022 19:08

RABKA-ZDRÓJ: Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec powraca do organizacji wykładów. Tym razem gościem będzie wybitny historyk i ceniony wykładowca prof. dr hab. Andrzej Chwalba z wykładem "Wielka historia w małym mieście. Co wpływało na rozwój małopolskich miejscowości".

Bez wzroku, bez barier

Środa, 18 maja 2022 13:58

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce - Zdroju zaprasza do rabczańskiego amfiteatru w dniu 8 czerwca o godz. 10.45 na spotkanie z uczniami i personelem szkoły.

Miasto podpisało umowę na kontynuację budowy nowego MOK (zdjęcia)

Środa, 18 maja 2022 13:54

Burmistrz Anna Pękała podpisała umowę z Wojciechem Königiem, prowadzącym Przedsiębiorstwo Handlowo Remontowo Budowlane „ECCO-SYSTEM” ze Spytkowic, na kontynuację przebudowy i rozbudowy Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich w Mszanie Dolnej.

Bajzel w mieszkaniu Grzegorza Wernera

Wtorek, 17 maja 2022 20:55

RABKA-ZDRÓJ: Fanów alternatywnej muzyki nie trzeba specjalnie zapraszać na piątkowy (20 maja) koncert w pensjonacie przy ulicy Roztoki 7. Na muzycznej domówce u Grzegorza Wernera wystąpi Bajzel, człowiek-orkiestra, jedna z najbardziej nietuzinkowych postaci polskiej sceny muzycznej.

Strona 1 z 1380‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›