• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 29 lutego 2024
  • Imieniny:
Reklama
Wiadomości

Senioriada w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Środa, 28 lutego 2024 17:53

Rabka-Zdrój była gospodarzem XI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu, goszcząc reprezentacje uniwersytetów trzeciego wieku z całego kraju.

Trzynastu rabczańskich urzędników odznaczonych przez Prezydenta RP

Środa, 28 lutego 2024 17:22

Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi trzynastu pracowników Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Otrzymali je: Ewa Czyszczoń (Złoty Medal za Długoletnią Służbę), Agnieszka Cukrzycoń, Agnieszka Gacek, Joanna Grygorowicz, Agnieszka Kozłowska, Dariusz Makowski, Paweł Rapacz, Urszula Skawiańczyk-Sowa, Paweł Stachura (Srebrny Medal za Długoletnią Służbę) oraz Wioletta Miśkowiec, Wioletta Wróbel, Katarzyna Derek, Stanisław Kiersztyn (Brązowy Medal za Długoletnią Służbę)

Dzień Kobiet w kinie Śnieżka

Środa, 28 lutego 2024 17:19

Kino Śnieżka w Rabce-Zdroju zaprasza 8 marca o godz. 18.00 na seans filmu Obsesja, a wcześniej na przygotowane z okazji Dnia Kobiet atrakcje.

Rządowe wsparcie na remonty dróg w Mszanie Dolnej i gminie Niedźwiedź

Środa, 28 lutego 2024 17:11

Samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024.

Czas wyciszenia i przygotowania

Środa, 28 lutego 2024 14:23

Jak odmienne od siebie mogą być Zagórzańskie Msze święte przekonaliśmy się w minioną niedzielę, kiedy to spotkaliśmy się po raz kolejny w Lubomierzu.

Co leci w kinie Śnieżka?

Wtorek, 27 lutego 2024 20:23

RABKA-ZDRÓJ: W czwartek premiera światowego mega hitu - Diuna Cześć Druga - ale poza tym w kinie sporo innych, interesujących propozycji filmowych: Pies i Kot, Przesilenie zimowe, Sami Swoi Początek, Argylle Tajny Szpieg, Baby Boom czyli Kogel Mogel 5 i Kung Fu Panda 4.

Józef Łopata przekonuje, że czas na zmiany i przedstawia program wyborczy. A w nim 49 obietnic

Wtorek, 27 lutego 2024 17:01

RABKA-ZDRÓJ: Komitet wyborczy Rabczańska Wspólnota Samorządowa, którego kandydatem na burmistrza jest Józef Łopata, ogłosił hasła wyborcze i program. Co w nim? M.in. uruchomienie całodobowej apteki, konsultacje z mieszkańcami w każdej ważnej sprawie, uruchomienie komunikacji miejskiej, budowa Domu Kultur i basenu z plażą oraz utworzenie delegatury Wydziału Komunikacji, Geodezji i Urzędu Pracy w Rabce-Zdroju.

Awans Rabki-Zdroju

Wtorek, 27 lutego 2024 16:15

W najnowszym rankingu gmin pisma samorządu terytorialnego Wspólnota, obejmującym mijającą kadencję, która rozpoczęła się w 2018 roku, gmina Rabka-Zdrój zajęła wysokie 178 miejsce na 631 sklasyfikowanych gmin w całej Polsce.

Rabka-Zdrój w TVN Style

Wtorek, 27 lutego 2024 16:11

Dzisiaj, 27 lutego 2024r. o godz. 18:40 w TVN Style w cyklicznym programie „Co słychać”, Burmistrz Leszek Świder opowie o tworzeniu nowej Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Rabce-Zdroju, która mieścić będzie się w odbudowanej willi "Anioł".

Sportowi Ambasadorzy Gminy Mszana Dolna nagrodzeni przez wójta

Wtorek, 27 lutego 2024 15:04

Podczas LXXI Sesji Rady Gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba wręczył dwunastu zawodnikom UKS KORYO Mszana Dolna nagrody za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w ciągu roku 2023. Gospodarz gminy docenił osiągnięcia: Mateusza Szczęsnowskiego, Karoliny Szczęsnowskiej, Tomasza Cieżaka i Wiktora Stożka z Kasinki Małej; Ewy Murzyn, Angeliki Luźniak, Anity Smoter z Łętowego; Gabrieli Dary z Kasiny Wielkiej oraz Martyny Uchacz, Aleksandry Karpierz, Pawła Karpierza i Jakuba Karpierza z Mszany Górnej.

XI Senioriadę czas zacząć (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 lutego 2024 20:53

26 lutego do Rabki-Zdroju przybyli uczestnicy XI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski i z zagranicy spotkali się wieczorem w restauracji Victoria, na oficjalnym powitaniu i wieczorku zapoznawczym.

Bocian Felek opuścił azyl w Zarytem. Można go już spotkać w Rabce

Poniedziałek, 26 lutego 2024 20:43

"Rabczański celebryta", jak jest nazywany, drugą zimę spędził w Rabce-Zdroju, w Azylu Pod Lasem w Zarytem. Utrzymująca się od dłuższego czasu ciepła, wiosenna pogoda sprawiła, że opiekunowie postanowili wypuścić na wolność, spragnionego latania i żerowania bociana.

Jerzy Kyć Mistrzem Podhala w Szachach (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 lutego 2024 14:06

Burmistrz Leszek Świder wziął udział w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zwycięzcom w XXXIX Mistrzostwach Podhala w Szachach, których organizatorem było Centrum Kultury, Sportu i Promocji. Przez dwa dni w Liceum im E. Romera o zwycięstwa w poszczególnych kategoriach walczyło 133 szachistów.

Tragedia w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 26 lutego 2024 09:26

W niedzielę rodzina znalazła w rzece ciało 32-letniego mieszkańca Rabki-Zdroju. Do tragedii doszło w Zarytem na rzece Raba. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśnia policja.

Muzyczny ogień w "Rabciu" (zdjęcia i video)

Niedziela, 25 lutego 2024 17:20

W sobotę na scenie Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju zadebiutował przed rabczańską publicznością zespół Fire Folk, który tworzą Katarzyna Bobak, córka Piotra i Doroty Majerczyków, jej mąż Marcin Bobak, utalentowany muzyk i pomysłodawca zespołu oraz grupa zaprzyjaźnionych z nimi muzyków.

Strona 1 z 1087‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›
Reklama