• Wtorek, 7 lutego 2023
  • Imieniny: Romualda, Ryszarda, Sulisława

Informacje

Firma z Krakowa przygotuje projekt stabilizacji osuwiska na ulicy Zakopiańskiej

Wtorek, 7 lutego 2023 21:05

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg i wybrał firmę, która wykona projekt stabilizacji osuwiska na ulicy Zakopiańskiej. Przypomnijmy, iż jesienią trasa do Chabówki została zamknięta, gdy na jezdni pojawiło się - stale powiększające się - pęknięcie. Firma GEOCORE z Krakowa za 151 tys. zł przygotuje niezbędną dokumentację potrzebną do przeprowadzenia naprawy drogi.

Rabka-Zdrój bez Muzeum Orderu Uśmiechu. Zaskoczenie i smutek

Wtorek, 7 lutego 2023 18:37

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak poinformował, że znajdujące w Rabkolandzie Muzeum Orderu Uśmiechu zostanie przeniesione do Głuchołazów. Informacja ta wywołała duże zaskoczenie wśród mieszkańców i włodarzy. Burmistrz Leszek Świder liczy, że jeszcze nie wszystko przesądzone.

Będzie zbiórka na rodzinę ze Rdzawki, której zawalił się dom

Wtorek, 7 lutego 2023 13:42

Rodzina, której zawalił się dom, przeniosła się do gminnego mieszkania zastępczego w Chabówce. Mieszkańcy wsi zdecydowali o zorganizowaniu zbiórki, by mogli się oni odbudować.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków KS Wierchy Rabka-Zdrój

Poniedziałek, 6 lutego 2023 21:25

Stowarzyszenie Klubu Sportowego „Wierchy” zawiadamia o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego zebrania Członków, które odbędzie się w dniu 17 lutego 2023 roku o godzinie 17.00 w sali Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Słonecznej 10 w Rabce-Zdroju.

Gmina Rabka-Zdrój otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Słowackiego

Poniedziałek, 6 lutego 2023 19:53

Wyniki kolejnego naboru Funduszu Rozwoju Dróg zatwierdził właśnie premier Mateusz Morawiecki. Wśród małopolskich samorządów, które otrzymały dofinansowanie na modernizację infrastruktury drogowej, znalazła się gmina Rabka-Zdrój. Nasz samorząd otrzymał promesę na przebudowę drogi gminnej 364547K ul. Słowackiego w km od 0+000 do km 0+228,80 w Rabce-Zdroju w wysokości 704 tysięcy złotych, co stanowi 60% kosztów całej inwestycji.

Kuba "Bobass" Wilk na jazzowo o kocie z Ukrainy (video)

Poniedziałek, 6 lutego 2023 18:01

Najnowsza propozycja i zarazem kompozycja jest zachowana w klimatach około jazzowych. Tym razem Bobass postawił na klimat bardzo subtelny, nagrywając wszystkie partie instrumentalne sam we własnym studio. Do współpracy zaprosił gościnnie znaną już znakomitą saksofonistkę Karyne Antonenko z Ukrainy.

Spartakiada Zimowa w Kasinie Wielkiej

Poniedziałek, 6 lutego 2023 12:40

13. edycja największych zimowych zawodów sportowych w Polsce bez wpisowego, czyli Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej, odbędzie się 4 marca na stoku narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Zawalił się dom w Rdzawce (zdjęcia)

Niedziela, 5 lutego 2023 10:04

W nocy pod naporem śniegu zawalił się dach i część drewnianego domu mieszkalnego w Rdzawce. W środku byli domownicy.

Tak wyglądał dziś przejazd przez Rdzawkę (video)

Sobota, 4 lutego 2023 19:00

Strażacy z OSP w Rdzawce przejechali przed południem przez całą miejscowość, żeby pokazać na nagraniu, jak wygląda droga z centrum wsi do zakopianki.

Bacówka na Maciejowej zasypana śniegiem, ale działa

Sobota, 4 lutego 2023 18:58

- W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że działamy normalnie, ale bardzo prosimy Was o rozwagę. Śniegu jest naprawdę dużo, na najczęściej uczęszczanym czerwonym szlaku wciąż tworzą się nowe zaspy i trzeba liczyć się z torowaniem po pas - informują gospodarze Bacówki PTTK na Maciejowej w Rabce-Zdroju.

Strona 1 z 1483‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›