• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości

Marek Szarawarski o książce Beaty Chomątkowskiej: "Informacja o śmierci naszego miasta jest mocno przesadzona"

Środa, 19 czerwca 2024 19:27

- Książka ”Miasto Dzieci Świata” doczekała się wielu opinii i recenzji. Ciekawa, z którą się zapoznałem, zamieszczona została w „Wiadomościach Rabczańskich” sygnowana KS. Podkreślono tam bardzo staranny warsztat, bogatą bibliografię i przypisy. Mistrzowsko profesjonalną recenzję przygotował Jan Ceklarz ze Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec. Książka spotkała się też z protestami i oburzeniem wielu Rabczan - pisze Marek Szarawarski.

Festyn w Olszówce

Środa, 19 czerwca 2024 17:52

23 czerwca o godz. 9 przy remizie OSP w Olszówce rozpocznie się Festyn Rodzinny.

Spotkanie z autorem książki "Mroczne sekrety willi Tereska"

Środa, 19 czerwca 2024 13:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Moskalem autorem książki Mroczne sekrety willi "Tereska", które odbędzie się w bibliotece 26 czerwca o godz. 16:00.

IV Przegląd Przedszkolnych Grup Teatralnych "Mała Scenka" (zdjęcia)

Środa, 19 czerwca 2024 13:44

Na scenie Teatru Lalek „Rabcio” odbył się IV Przegląd Przedszkolnych Grup Teatralnych „Mała Scenka”, którego organizatorem było Przedszkole w Chabówce. Wzięło w nim udział 7 przedszkoli z terenu Gminy Rabka-Zdrój. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który zaszczycił nas swoją obecnością.

47. Festiwal Karpacki za nami (zdjęcia)

Wtorek, 18 czerwca 2024 18:46

W rabczańskim Amfiteatrze odbył się 47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. To jeden z najważniejszych przeglądów dziecięcych zespołów folklorystycznych w kraju. Wzięło w nim udział 14 dziecięcych zespołów folklorystycznych z terenu Karpat i Podkarpacia, które pod muszlą prezentowały folklor dziecięcy Lachów Sądeckich, Górali Nadpopradzkich, Spiskich, Orawskich, Śląskich, Żywieckich, Kliszczackich, Sądeckich, Podhalańskich.

Wierchy szukają trenera

Wtorek, 18 czerwca 2024 18:42

Klub Sportowy KS Wierchy Rabka-Zdrój zgłosił drużynę seniorów do rozgrywek Ligi Okręgowej (Podhale-Limanowa). W związku z tym poszukiwany jest trener, który zbuduje i poprowadzi zespół w rozgrywkach ligowych w sezonie 2024/2025.

Miasto urojone

Wtorek, 18 czerwca 2024 16:01

- Książka ma swoje zalety i miejsca wartościowe, ale w całości uważam ją za rażąco niesprawiedliwą - pisze w swojej recenzji rabczanin Jan Ceklarz, prezes Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec, który podjął się oceny książki Beaty Chomątowskiej "Miasto Dzieci Świata", Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2024, ss. 472.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera w Rabce-Zdroju z wizytą w Niemczech i Holandii

Wtorek, 18 czerwca 2024 12:31

W dniach od 9 do 14 czerwca miała miejsce rewizyta uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Informatycznego im. ks. J. Tischnera (czyli popularnie Górki) w szkole partnerskiej Betty Reis Gesamtschule w Wassenbergu.

VI Deblowy Mini Turniej Tenisa Retro

Wtorek, 18 czerwca 2024 12:30

VI Deblowy Mini Turniej Tenisa Retro w ramach VI Pikniku Dawnej Rabki Czar został zorganizowany w historycznym czasie dla Rabki-Zdroju, gdyż obchodzimy w tym roku 160 lat Uzdrowiska. Rabka-Zdrój jest miastem, w którym rozwijał się od wielu lat tenis ziemny. Jego historia sięga swoimi początkami lat 20 ubiegłego wieku. Pierwsze korty powstały właśnie obok Uzdrowiska, obecnego Zakładu Przyrodo leczniczego i Muszli Koncertowej.

Asfaltowanie ulicy Zakopiańskiej. Droga zostanie otwarta 11 lipca (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 17:17

Firma wykonująca odbudowę ulicy Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju, na odcinku, gdzie wystąpiło osuwisko, rozpoczęła ostatni etap prac. Dziś od rana droga jest asfaltowana. Po wykonaniu dwóch warstw, robotnicy przystąpią do układania pobocza z kostki brukowej i odtworzenia parkingu, a potem położona zostanie ostatnia nawierzchnia.

Dziewczyny z Sieniawy czwarte w Polsce

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 17:16

Na stadionie w Olecku na Mazurach odbył się 49 Finał Krajowy w czwórboju lekkoatletycznym, do którego zakwalifikowały się - po raz trzeci z rzędu - uczennice z Sieniawy w składzie: Martyna Papierz, Klaudia Górka, Roksana Pałasz, Natalia Broniarek, Emilia Hadowska i Emilia Mizera.

Kolejny sukces Lalkarzy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 17:14

Grupa Teatralna LALKARZE ze Spytkowic wystąpiła na deskach Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu w finałowym przeglądzie tegorocznego „Bajdurka”. Spektakl „I biało na czarnym” zachwycił jurorów oraz festiwalową publiczność.

Podsarnie dla Jana Pawła II

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 13:35

Na przełomie maja i czerwca w parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu - Harkabuzie zorganizowano II Dni Papieskie obfitujące w liczne wydarzenia religijne, kulturalne i rekreacyjne skupione wokół osoby Świętego Jana Pawła II.

Piknik Rodzinny w Chabówce

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 12:24

19 czerwca na stadionie w Chabówce odbędzie się Piknik Rodzinny. Początek zabawy o godz. 17.00.

Śwarne Babki proszą o kliknięcia

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 09:43

Koło Gospodyń Wiejskich „Śwarne Babki” z Łętowego reprezentuje Małopolskę w konkursie kulinarnym „Produkty zbożowe w Tradycji Pokoleń”. Nagranie konkursowe z przygotowania tradycyjnych potraw zagórzańskich, czyli karpielanki na mleku z kołaczem na słono oraz pierogów z suszonymi śliwkami dostępne jest na YouTune. Konkurs wygrywa KGW, którego filmik uzyska największą ilość osłon do 19 czerwca do godz. 12.00. "Śwarne Babki" zapraszają do obejrzenia filmiku i tym samym oddania głosu na nie.

Strona 1 z 1117‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›
Reklama