• Poniedziałek, 17 maja 2021
  • Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Informacje

Mikołaj Śmieszek pobity (video)

Niedziela, 16 maja 2021 11:04

Rabczanin Mikołaj Śmieszek został pokonany w swojej pierwszej walce, którą stoczył z Michałem Gałą podczas gali Fame MMA. Zwycięzca 9. edycji TOP MODEL spełnił jedno ze swoich największych marzeń - debiut w w MMA. Niestety, nie zapamięta go najlepiej.

Przyznano nagrody zasłużonym w sporcie i kulturze

Sobota, 15 maja 2021 20:48

Podczas XVII Sesji Rady Powiatu Limanowskiego, zostały przyznane nagrody pieniężne osobom wyróżniającym się w działalności sportowej oraz twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z terenu powiatu Limanowskiego za rok 2020. Wśród nagrodzonych są mieszkańcy miasta i gminy Mszana Dolna.

Rabkoland rusza. Wiemy kiedy otwarcie

Sobota, 15 maja 2021 20:23

RABKA-ZDRÓJ: Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland będzie czynny od 21 maja.

Rabka-Zdrój gospodarzem ogólnopolskich zawodów

Sobota, 15 maja 2021 18:40

Grupa Street Workout Rabka-Zdrój poinformowała o organizacji kolejnych zawodów o randze ogólnopolskiej.

Skoszone słupki na ulicy Jana Pawła II

Sobota, 15 maja 2021 13:57

RABKA-ZDRÓJ: Przed torami kolejowymi, a za skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego, nieznany sprawca, wjechał, prawdopodobnie samochodem, na rząd słupków oddzielających drogę od chodnika i zrównał je z ziemią.

M jak Miłość w... Siwym Dymie

Piątek, 14 maja 2021 18:54

Już od kilku odcinków w serialu M jak Miłość możemy podziwiać postać graną przez Piotra Majerczyka z Chabówki. Gran on tam Jędrzeja Gutowskiego, stryja Franki, jednej z bohaterek. Wciela się w postać górala z Podhala, więc przychodzi mu to łatwo. W poprzednim odcinku akcja serialu toczyła się m.in. w restauracji Siwy Dym, jednak nie tej w Rabce-Zdroju, ale w Warszawie.

Zagórzanie na Skałce (zdjęcia)

Piątek, 14 maja 2021 14:55

W Krakowie odbyły się uroczystości ku czci świętego Stanisława, głównego patrona Polski. Przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci została odprawiona koncelebrowana Msza św., której, w obecności episkopatu Polski, przewodził metropolita warmiński, arcybiskup Józef Górzyński. W uroczystościach wzięła udział Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej.

Młodzi piłkarze liczą na głosy mieszkańców regionu

Piątek, 14 maja 2021 14:53

Piłkarskie kluby sportowe z terenu gminy i Miasta Mszana Dolna: Zenit Kasinka Mała, Turbacz Mszana Dolna, Akademia Piłkarska Bonito, KS Ostra Olszówka – Raba Niżna starują w 5 Edycji Budżetu Obywatelskiego. W jego ramach zagórzańscy sportowcy utworzyli zadanie pod nazwą: "ŁAŁtfit – boiskowi dżentelmeni". Małopolska wspiera piłkarzy.

Rabka-Zdrój ma ekologiczne logo. Będą go mogli używać ci, którzy troszczą się o środowisko

Piątek, 14 maja 2021 14:46

Burmistrz Leszek Świder rozstrzygnął konkurs na logo promujące działania ekologiczne w gminie Rabka-Zdrój. Wpłynęło 18 prac. Laureatem konkursu na logo „Ekologiczna (Eko) Rabka-Zdrój” został Adam Miratyński z Rabki-Zdroju.

Górale pamiętali i wspominali (zdjęcia)

Piątek, 14 maja 2021 13:49

W 40-tą rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II członkowie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się pod wiatą na targowicy na wieczorze modlitwy i wspomnień.

Strona 1 z 1240‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›