Wiadomości
Data: 11 października 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 6771
Plac zabaw w Kasinie Wielkiej coraz bliżej. W Kasince Małej już jest!
Do 14 października Urząd Gminy w Mszanie Dolnej czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych zleceniem na budowę dużego placu zabaw o pow. 500 m.kw. przy Zespole Szkół Oświatowych - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasinie Wielkiej w ramach programu "Radosna szkoła". Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na wybudowanie placu do 20 listopada tego roku. Tymczasem w ostatnich dniach otwarto plac zabaw przy szkole w Kasince Małej.
Miłym i niecierpliwie wyglądanym przez najmłodszych, od pierwszych dni budowy, akcentem poprzedzającym tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był odbiór techniczny szkolnego placu zabaw utworzonego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej w ramach programu "Radosna szkoła" To drugi tego typu, choć mniejszy, ze względu na liczebność uczniów naszej szkoły, kasinczański raj dla maluchów.
Lokalizacja tej radosnej przestrzeni, z powodzeniem zainicjowana przez p. dyrektor Czesławę Łabuz znakomicie komponuje się z otoczeniem szkoły; usytuowana na wprost sali przedszkolnej, w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu, ściąga tęskne spojrzenia maluchów zachęcając do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znakomicie uzupełnia tym samym cały kompleks sportowo - rekreacyjny, z działającym od niedawna prężnie boiskiem Orlika i wyremontowanym stadionem LKS Zenit, który rozrósł się wokół naszej szkoły i jest powodem do dumy dla społeczności Kasinki Małej.
Wdzięczność za tę inicjatywę kierujemy pod adresem Wójta Tadeusza Patality i Rady Gminy poprzedniej kadencji, którzy podjęli decyzję o budowie i zabezpieczyli na nią środki oraz do obecnych włodarzy Gminy z Wójtem Bolesławem Żabą, którzy ją szczęśliwie sfinalizowali, a także do głównego wykonawcy, naszego wieloletniego partnera, firmy budowlanej p. Czesława Stożka. Do wszystkich zaś użytkowników kierujemy apel o poszanowanie tego miejsca, by służyło ono z powodzeniem przez długi czas naszym milusińskim.
Ela Jakubiak, opracował (mr)
Lokalizacja tej radosnej przestrzeni, z powodzeniem zainicjowana przez p. dyrektor Czesławę Łabuz znakomicie komponuje się z otoczeniem szkoły; usytuowana na wprost sali przedszkolnej, w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu, ściąga tęskne spojrzenia maluchów zachęcając do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znakomicie uzupełnia tym samym cały kompleks sportowo - rekreacyjny, z działającym od niedawna prężnie boiskiem Orlika i wyremontowanym stadionem LKS Zenit, który rozrósł się wokół naszej szkoły i jest powodem do dumy dla społeczności Kasinki Małej.
Wdzięczność za tę inicjatywę kierujemy pod adresem Wójta Tadeusza Patality i Rady Gminy poprzedniej kadencji, którzy podjęli decyzję o budowie i zabezpieczyli na nią środki oraz do obecnych włodarzy Gminy z Wójtem Bolesławem Żabą, którzy ją szczęśliwie sfinalizowali, a także do głównego wykonawcy, naszego wieloletniego partnera, firmy budowlanej p. Czesława Stożka. Do wszystkich zaś użytkowników kierujemy apel o poszanowanie tego miejsca, by służyło ono z powodzeniem przez długi czas naszym milusińskim.
Ela Jakubiak, opracował (mr)
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Gdy Rabka była tenisową stolicą letniska. Historia, o której mało kto dziś pamięta
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 22:08Rabka-Zdrój czyta Szymborską. Wyjątkowy program na antenie TVP3 (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:58Przekuła nietypowe hobby w zwycięstwo! (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:55Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama


















