Wiadomości
Data: 12 października 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 5822
Młodzi Niemcy z wizytą w Rabce-Zdroju
Licealiści I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera gościli od początku października grupę młodzieży z Markgräfler Gymnasium z miejscowości Müllheim w Niemczech. Młodzieży niemieckiej towarzyszyło dwóch opiekunów - nauczycieli. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach programu Schüleraustausch/Wymiana Szkolna", a współfinansowane było przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (Deutsch - Polnisches Jugendwerk).
Spotkania młodzieży polsko-niemieckiej w liceum Romera odbywają się od roku 2004. Niemcy zakwaterowani byli u rodzin naszych licealistów, biorących udział w spotkaniu dzięki czemu mieli możliwość poznania realiów życia codziennego swoich rówieśników z Polski.
Celem spotkania było przede wszystkim nawiązanie nowych kontaktów z młodzieżą z Niemiec, pokazanie im walorów turystycznych naszego regionu, zapoznanie ich z naszym systemem szkolnictwa (młodzież niemiecka miała możliwość uczestniczenia w zajęciach szkolnych / obserwacjach lekcji w naszym liceum) oraz przygotowanie gruntu na kontynuowanie podobnych spotkań.
Przez sześć dni pobytu w Polsce młodzież polska wraz z opiekunami zapewniła swoim gościom wiele niezapomnianych atrakcji. W tym czasie zorganizowane były bardzo ciekawe wycieczki m.in. do Wieliczki, Krakowa, Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej i obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Młodzież polska i niemiecka miała również możliwość zwiedzenia Muzeum Orkana. Niezapomnianym punktem programu było ognisko pożegnalne zorganizowane w ostatnim dniu spotkania. Planowany wyjazd rabczańskich licealistów do Müllheim to kwiecień 2012.
Tekst Bogdan Lańczyk / opracował (mr) / zdjęcia Sylwia Stasik
Celem spotkania było przede wszystkim nawiązanie nowych kontaktów z młodzieżą z Niemiec, pokazanie im walorów turystycznych naszego regionu, zapoznanie ich z naszym systemem szkolnictwa (młodzież niemiecka miała możliwość uczestniczenia w zajęciach szkolnych / obserwacjach lekcji w naszym liceum) oraz przygotowanie gruntu na kontynuowanie podobnych spotkań.
Przez sześć dni pobytu w Polsce młodzież polska wraz z opiekunami zapewniła swoim gościom wiele niezapomnianych atrakcji. W tym czasie zorganizowane były bardzo ciekawe wycieczki m.in. do Wieliczki, Krakowa, Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej i obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Młodzież polska i niemiecka miała również możliwość zwiedzenia Muzeum Orkana. Niezapomnianym punktem programu było ognisko pożegnalne zorganizowane w ostatnim dniu spotkania. Planowany wyjazd rabczańskich licealistów do Müllheim to kwiecień 2012.
Tekst Bogdan Lańczyk / opracował (mr) / zdjęcia Sylwia Stasik
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Gdy Rabka była tenisową stolicą letniska. Historia, o której mało kto dziś pamięta
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 22:08Rabka-Zdrój czyta Szymborską. Wyjątkowy program na antenie TVP3 (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:58Przekuła nietypowe hobby w zwycięstwo! (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:55Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama

















