• Sobota, 31 października 2020
  • Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

Informacje

Casting na Miss Podhala w Rabce-Zdroju

Sobota, 5 listopada 2011 20:50

11 dziewcząt m.in. z Rabki, Poręby Wielkiej, Nowego Targu i Zakopanego wzięło udział w castingu, który ma wyłonić kandydatki, które wezmą udział w wyborach Miss Polonia Podhala 25 lutego przyszłego roku w Nowym Targu.

Budynek dworca PKP nie grozi zawaleniem

Piątek, 4 listopada 2011 14:05

Ze wstępnych analiz stanu technicznego budynku dworca PKP w Rabce-Zdroju wynika, że mimo poważnych uszkodzeń nie grozi zawaleniem, ale oba wyłączone z użytku pomieszczenia nadal nie nadają się do użytku. - Zleciłem dodatkowe ekspertyzy stanu obiektu. Na dziś wszystko mówi jednak, że nie trzeba będzie go wyburzyć - powiedział "Gazecie Krakowskiej" Artur Kania, p.o. Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Pożar na terenie stadionu KS Wierchy. Spłonął budynek gospodarczy ze sprzętem lekkoatletycznym

Piątek, 4 listopada 2011 10:35

RABKA-ZDRÓJ: Nad ranem, z niewyjaśnionych przyczyn, w ogniu stanął budynek gospodarczy znajdujący się na terenie stadionu miejskiego przy ul. Jana Pawła II. W środku znajdował się sprzęt lekkoatletyczny oraz sprzęt służący do obsługi stadionu i bieżni. Straty mogą sięgnąć nawet dziesięciu tysięcy złotych.

Wrócił pomysł budowy nowej drogi z Rabki przez Słone, Olszówkę do Poręby Wielkiej. Będzie schetynówka?

Czwartek, 3 listopada 2011 18:11

Dyskutują o nim wójtowie Mszany Dolnej i Niedźwiedzia. Planują, żeby na budowę nowej drogi, która prowadziłaby z uzdrowiska do powstających w Porębie Wielkiej źródeł geotermalnych, pozyskać pieniądze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli z tzw. Schetynówki.

Region Mszany Dolnej nie będzie miał swojej pamiątki

Czwartek, 3 listopada 2011 14:16

Lokalna Grupa Działania - Stowarzyszenie "Piękna Ziemia Gorczańska" z siedzibą w Mszanie Dolnej - poinformowała, że konkurs na pamiątkę kojarzącą się z regionem obejmującym gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź, został definitywnie unieważniony.

Po wypadku w Rabce-Zdroju: to mogła być ogromna prędkość, nawet sto kilkadziesiąt kilometrów na godzinę

Środa, 2 listopada 2011 21:50

Portal Podhale24.pl opublikował zdjęcia z wypadku do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek przy rondzie koło Placu Św. Mikołaja, a które otrzymał dziś od jednego ze swoich Czytelników. Widać na nich wyraźnie dziurę w ścianie dworca PKP i roztrzaskany samochód.

Projektanci odwiedzają uczestników programu montażu kolektorów słonecznych

Środa, 2 listopada 2011 19:33

"Informujemy, że według powyższego harmonogramu (na załączonym obrazku - red.) projektanci z firmy Solarpol odwiedzą każdego uczestnika Programu "Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej i gminach partnerskich", aby wykonać projekt modernizacji instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej w oparciu o zastosowanie systemu solarnego".

Po pijanemu opiekowali się dziećmi

Środa, 2 listopada 2011 17:01

Policja osadziła do wytrzeźwienia w areszcie komendy w Limanowej kobietę i jej konkubenta, który po pijanemu opiekowali się trójką małych dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Doszło do tego w jednej z miejscowości gminy Mszana Dolna.

Skawa wygrała plac zabaw w konkursie znanej firmy kosmetycznej

Środa, 2 listopada 2011 15:50

W Skawie w okolicach ośrodka zdrowia powstanie nowy plac zabaw, który ufunduje firma kosmetyczna Nivea. Stanie się to dzięki wygranej w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA", w którym Skawa dostała 115142 głosów zajmując 8 miejsce na 25 premiowanych. Udział w tym sukcesie mają również czytelnicy portalu Gorce24.pl.

Zakaz użytkowania części dworca PKP w Rabce-Zdroju

Środa, 2 listopada 2011 12:23

Najpóźniej w ciągu najbliższego tygodnia okaże się, co dalej z budynkiem dworca PKP w Rabce-Zdroju, który od wczoraj grozi zawaleniem. Zakaz użytkowania dwóch południowych pomieszczeń - w mieszkaniu na parterze i w mieszkaniu na piętrze - wydał nadzór budowlany. PKP zleciło wykonanie ekspertyzy technicznej budynku na podstawie której zostanie przeprowadzony remont. Wymagana też będzie opinia konserwatora zabytków - dworzec jest wpisany na listę zabytków. Na razie tymczasowo zabezpieczono uszkodzoną ścianę.