• Środa, 14 kwietnia 2021
  • Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Informacje

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej: wygrał szczytny cel

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:50

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej "Siatkarze dzieciom" przeszedł już do historii. Kapitalna atmosfera, kibice na trybunach i znakomici sportowcy, to tylko ułamek tego, co się działo tego dnia.

Niekorzystne zmiany w zasiłkach dla bezrobotnych z powiatu limanowskiego

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:39

Bezrobotni mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy zarejestrują się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej po 1 stycznia 2012 roku, będą pobierać zasiłek dla bezrobotnych tylko przez pół roku, choć do tej pory przyznawany był im na rok.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:25

Wójt Gminy Mszana Dolna informuje mieszkańców o możliwości bezpłatnego przekazania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniach 14 oraz 15 grudzień.

Rabka-Zdrój: 100 tysięcy złotych na sport

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:43

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło ogłosiła doroczny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, w szczególności na: szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizację zawodów sportowych, organizację imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój, organizację imprez sportowych o lokalnym i ogólnopolskim znaczeniu, turystycznych oraz rekreacyjnych każdego szczebla oraz promujących gminę.

Nowe ceny za wodę i ścieki w Rabce-Zdroju

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:30

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i za odprowadzanie ścieków na 2012 rok. Usługi oczywiście zdrożały.

Będą kolejni podejrzani w sprawie korupcji w rabczańskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej

Piątek, 2 grudnia 2011 15:51

Jak informuje "Tygodnik Podhalański" w najbliższym czasie zarzuty usłyszą kolejne osoby. - Oczywiście nie mogę ujawnić personaliów potencjalnych podejrzanych. Potwierdzam, że śledztwo się rozwija. Zgromadzone dowody pozwalają postawić zarzuty kolejnym osobom - mówi w rozmowie z gazetą prokurator Beata Stępień-Warzecha, rzecznik sądeckiej prokuratury.

Nowy członek kabaretu Truteń ze Skawy

Piątek, 2 grudnia 2011 12:46

Góralski Kabaret Truteń pomału wchodzi w 19. rok życia. Na razie trwają próby programu Barbórkowego, natomiast wczoraj odbyła się inicjacja nowego członka kabaretu, Kuby Rusieckiego, który chwilowo zastąpi Pawła Czecha. Testy inicjacyjne, jak wyjaśnia Wanda Czubernatowa, polegały na dręczeniu, molestowaniu, zmuszaniu do różnych czynności na które truteń jest bez przerwy narażony - na przykład robienie zabawnych min, przebieranie się za dziewczynkę i granie na barytonie stroju wiedeńskiego.

Właściciel przychodni lekarskiej w Rabce-Zdroju skazany przez sąd

Piątek, 2 grudnia 2011 11:47

Przed Sądem rejonowym w Nowym Targu zapadł wyrok w procesie przeciwko Rafałowi S., właścicielowi przychodni lekarskich w Rabce-Zdroju i w Czarnym Dunajcu, oskarżonemu o zatrudnianie stomatologów bez prawa do wykonywania zawodu w Polsce.

Rabka-Zdrój: park i plac zabaw z nowym regulaminem

Czwartek, 1 grudnia 2011 20:48

Odnawiany Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju ma też nowy regulamin korzystania z niego. Choć nadal nie wiadomo, kiedy zostanie definitywnie ukończony i oficjalnie otwarty, wiadomo już, co w nim będzie można robić, a co nie. Na sesji Rada Miejska uchwaliła listę zakazów i nakazów.

Nieznacznie, ale jednak - wzrosły podatki w Rabce-Zdroju

Czwartek, 1 grudnia 2011 19:47

Podobnie jak inne gminy, także Rabka-Zdrój podniosła podatki od nieruchomości i środków transportu. Nowe stawki uchwaliła na środowej sesji Rada Miejska.