• Niedziela, 18 kwietnia 2021
  • Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Informacje

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:25

Wójt Gminy Mszana Dolna informuje mieszkańców o możliwości bezpłatnego przekazania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniach 14 oraz 15 grudzień.

Rabka-Zdrój: 100 tysięcy złotych na sport

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:43

Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło ogłosiła doroczny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, w szczególności na: szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizację zawodów sportowych, organizację imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój, organizację imprez sportowych o lokalnym i ogólnopolskim znaczeniu, turystycznych oraz rekreacyjnych każdego szczebla oraz promujących gminę.

Nowe ceny za wodę i ścieki w Rabce-Zdroju

Niedziela, 4 grudnia 2011 15:30

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i za odprowadzanie ścieków na 2012 rok. Usługi oczywiście zdrożały.

Będą kolejni podejrzani w sprawie korupcji w rabczańskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej

Piątek, 2 grudnia 2011 15:51

Jak informuje "Tygodnik Podhalański" w najbliższym czasie zarzuty usłyszą kolejne osoby. - Oczywiście nie mogę ujawnić personaliów potencjalnych podejrzanych. Potwierdzam, że śledztwo się rozwija. Zgromadzone dowody pozwalają postawić zarzuty kolejnym osobom - mówi w rozmowie z gazetą prokurator Beata Stępień-Warzecha, rzecznik sądeckiej prokuratury.

Nowy członek kabaretu Truteń ze Skawy

Piątek, 2 grudnia 2011 12:46

Góralski Kabaret Truteń pomału wchodzi w 19. rok życia. Na razie trwają próby programu Barbórkowego, natomiast wczoraj odbyła się inicjacja nowego członka kabaretu, Kuby Rusieckiego, który chwilowo zastąpi Pawła Czecha. Testy inicjacyjne, jak wyjaśnia Wanda Czubernatowa, polegały na dręczeniu, molestowaniu, zmuszaniu do różnych czynności na które truteń jest bez przerwy narażony - na przykład robienie zabawnych min, przebieranie się za dziewczynkę i granie na barytonie stroju wiedeńskiego.

Właściciel przychodni lekarskiej w Rabce-Zdroju skazany przez sąd

Piątek, 2 grudnia 2011 11:47

Przed Sądem rejonowym w Nowym Targu zapadł wyrok w procesie przeciwko Rafałowi S., właścicielowi przychodni lekarskich w Rabce-Zdroju i w Czarnym Dunajcu, oskarżonemu o zatrudnianie stomatologów bez prawa do wykonywania zawodu w Polsce.

Rabka-Zdrój: park i plac zabaw z nowym regulaminem

Czwartek, 1 grudnia 2011 20:48

Odnawiany Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju ma też nowy regulamin korzystania z niego. Choć nadal nie wiadomo, kiedy zostanie definitywnie ukończony i oficjalnie otwarty, wiadomo już, co w nim będzie można robić, a co nie. Na sesji Rada Miejska uchwaliła listę zakazów i nakazów.

Nieznacznie, ale jednak - wzrosły podatki w Rabce-Zdroju

Czwartek, 1 grudnia 2011 19:47

Podobnie jak inne gminy, także Rabka-Zdrój podniosła podatki od nieruchomości i środków transportu. Nowe stawki uchwaliła na środowej sesji Rada Miejska.

Pasowanie 4 i 6-latków w przedszkolu w Kasinie Wielkiej

Czwartek, 1 grudnia 2011 18:28

W Przedszkolu w Kasinie Wielkiej odbyła się uroczystość pasowania przedszkolaków, która już na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszej placówki. Jest ona szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Pasowanie było pierwszą otwartą imprezą w tym roku, w której mogli uczestniczyć wszyscy rodzice. Uroczystość ta połączyła ślubowanie przedszkolaków z zabawą andrzejkową.

Co z chodnikami przy drogach wojewódzkiej i krajowej w mieście i gminie Mszana Dolna?

Środa, 30 listopada 2011 21:10

Władze miasta i gminy Mszana Dolna prowadziły w ostatnim czasie rozmowy z zarządcami dróg wojewódzkich i krajowych na temat możliwości budowy chodników, których domagają się mieszkańcy. Pewne nadzieje na ich powstanie są, ale konkretów nie ma. Wszystko, jak zwykle, zależy od pieniędzy.