• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 28 maja 2024
  • Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Reklama
Wiadomości
Data: 25 września 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 6649

OSP Chabówka najlepsza w gminie

Na stadionie w Chabówce rozegrano dziś po południu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rabka-Zdrój. Zdecydowanie wygrali je gospodarze, którzy okazali się najlepsi w obu przeprowadzonych konkurencjach - ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50 m. z przeszkodami. Zwycięzcy otrzymali puchary.

Drugie miejsce zajęła OSP Rdzawka (3. miejsce w bojówce, 2 m. w sztafecie, łączna suma punktów - 156), a trzecie OSP z Ponic (2. miejsce w bojówce, 3. w sztafecie, łączna suma punktów - 159). OSP Chabówka miała 133 punkty. Podczas zawodów nie wpłynął żaden protest.

- To ważne abyście taką rywalizację sportową między sobą prowadzili. Ona pokazuje wasze umiejętności, ale i w jakiś sposób je doskonali - powiedział do strażaków, goszczący na zawodach poseł Edward Siarka, prezes Małopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Pogratulował jednostkom młodzieżowych drużyn pożarniczych, które wystąpiły w Chabówce na pokazowych zawodach - były to drużyny z Chabówki i Ponic. - Bez młodzieży straże pożarne nie będą mogły dobrze funkcjonować w przyszłości - dodał prezes Siarka.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama