• Środa, 17 sierpnia 2022
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Informacje

Koncert Jubileuszowy z okazji 5-lecia Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju

Data: 25 czerwca 2022, Sobota / Ilość wyświetleń: 468

Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju wraz z dyrygent Kingą Brandys – Wójciak zaprasza na okolicznościowy koncert z niespodziankami, który odbędzie się 3 lipca o godz. 18.00 w siedzibie Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju.


CHÓR DZIECIĘCY RABKI - ZDROJU

Pomysłodawcą i założycielem zespołu jest Kinga Brandys-Wójciak. Chór powstał przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz chórem Cantantes Angelicus, początkiem kwietnia 2017 r. Swoje pierwsze efekty pracy pokazały podczas Dnia Dziecka w Rabce-Zdroju, występując z gwiazdą V edycji programu The Voice of Poland.

*Chór Dziecięcy jest również laureatem Małopolskich Spotkań Kolędowych 2017.

*W maju 2018 r. dzieci wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Krakowie oraz MDK im. Korczaka w Krakowie, których finałem był występ w spektaklu "Kopciuszek" w Teatrze Ludowym w Krakowie.

*W 2018 zespół został zaproszony do współtworzenia projektu "Małopolska. Moja Wolność" i śpiewał podczas Koncertów Wolności, które stworzyły Małopolanom okazję do wspólnego wyśpiewywania wdzięczności za Niepodległą w roku Jej stulecia.

*W 2019 r. zespół miał przyjemność wzięcia udziału w koncercie „Moniuszko dla wszystkich” w Centrum Kongresowym ICE Kraków, współorganizowanym m.in. przez PWM.

*Chór jest również laureatem Złotego i Srebrnego Pasma w Konkursie Chórów Projektu "Śpiewająca Polska" (2018 i 2019), Złotego Pasma w 2021 oraz Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy 2018 r. i 2021, otrzymując Srebrny Kamerton.

*Zdobywca Pierwszej nagrody i ZŁOTEGO DYPLOMU na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „DONA NOBIS PACEM” organizowanego przez „Kulturalny Koneser” 2022

*Zdobywca I NAGRODY i ZŁOTEGO PASMA w Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Małopolskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska

Od początku istnienia chór uczestniczył w cyklicznych, lokalnych inicjatywach organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz miastem Rabka-Zdrój, tj. Koncert z okazji dnia matki „Mamo śpiewam Twoje imię”, koncerty wielkopostne oraz patriotyczne. Razem z chórem Cantantes Angelicus koncertują corocznie z repertuarem kolędowym. Od 2019 roku z okazji Dnia Dziecka odbywa się również koncert Chóru Dziecięcego pt. „Muzyczna Dobranocka”. W okresie pandemicznym organizowaliśmy koncerty on-line bez udziału publiczności, Powstały również projekty „Warto śpiewać w chórze” oraz „W chórze mamy różne talenty”. W 2021 roku chór uczestniczył w sesji nagraniowej, połączonej z wykładem na temat „Praktyki nagraniowej z dziecięcym zespołem chóralnym” dla studentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w ramach współpracy Katedry Chóralistyki oraz Katedry Badań Muzyczno-Edukacyjnych w Krakowie. Do ostatnich pomysłów chóru należy cykl „Muzycznych Spotkań na dobranoc z Chórem Dziecięcym Rabki-Zdroju”, w których promujemy dziecięcą literaturę chóralną. 21. Dzień Papieski w Sanktuarium św. Jana Pawła II z udziałem chóru, transmitowany przez TVP1 był dla wielką nagrodą. W tym dniu zespół dziękował Bogu za otrzymane łaski. W sposób szczególny świętował również 25-lecie wizyty św. Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.