• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 17 kwietnia 2024
  • Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Reklama
Wiadomości
Data: 19 maja 2023, Piątek / Ilość wyświetleń: 949

Dotacja na budowę hali sportowej

W Rabce-Zdroju gościł Andrzej Gut Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który przekazał na ręce burmistrza Leszka Świdra promesę w kwocie 2 800 000 zł na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

Wspólnie z burmistrzem i dyrektor szkoły Wandą Macioł-Urbańczyk obejrzeli miejsce, w którym ma powstać nowy obiekt sportowy.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal sportowych. Dwuletni "Program Olimpia" realizowany jest na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Jak podano w komunikacie, na budowę wybranych w pierwszym naborze hal resort przeznaczy ponad 730 mln zł. Budowa pierwszych obiektów rozpocznie się jeszcze w 2023 r. Minister dodał, że w związku z ogromnym zainteresowaniem programem już w czerwcu odbędzie się kolejna tura naboru." Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole" - zaznaczył. Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.
Reklama
Zobacz także
Reklama