• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 14 lipca 2024
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Wiadomości
Data: 10 czerwca 2023, Sobota / Ilość wyświetleń: 493

Jak bezpiecznie możesz ocenić stan swojego dachu?

Klimat w Polsce z roku na rok ulega coraz większym zmianom. Nawet w letnie dni możemy spodziewać się gradobicia, zaś jesienne wichury pozostawiają za sobą poważne szkody, których odbudowa zajmuje sporo czasu.

Takie anomalie negatywnie wpływają również na budynki mieszkalne, zwłaszcza na kondycję dachu. Warto więc regularnie sprawdzać stan pokrycia dachowego oraz systemów rynnowych. Praca na wysokościach wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, jakim jest upadek – by nie kusić losu, dobrze jest zawczasu zaopatrzyć się w potrzebny do przeglądu sprzęt, jakim jest choćby stabilna drabina. Stan dachu oceniamy głównie z zewnątrz, a pierwszym krokiem jest bezpieczne przedostanie się na jego powierzchnię; dobra drabina ułatwi nam to zadanie, jednocześnie zapewniając nam wysoki komfort podczas oględzin.


Dobór drabiny ze względu na typ zadaszenia

Nowoczesna architektura wniosła do polskiego krajobrazu powiew świeżości; współczesne domy powstają na geometrycznej bryle z niemalże idealnie płaskim dachem. Wielu właścicieli tego typu domków decyduje się na to, by w nowoczesny design wpleść dodatkowe rozwiązania ekologiczne, takie jak panele fotowoltaiczne. Chociaż instalacja tego typu urządzeń nie wymaga od fachowców zbyt wielu skomplikowanych przygotowań, dobór drabiny ma tutaj bardzo ważne znaczenie. To w końcu ona zapewnia swoisty most pomiędzy szczytem a stabilnym gruntem. Do prac montażowych czy konserwacyjnych na płaskim dachu zdecydowanie wystarczy prosta, jedno- bądź dwuelementowa drabina przystawna, pozwalająca szybko i wygodnie pokonać drogę na dach. Tam już instalatorzy mają znacznie łatwiejsze warunki pracy. Nieco inaczej jest z doborem drabiny do wejścia na dach spadzisty; w tym przypadku trzeba się znacznie bardziej natrudzić, by móc bezpiecznie wejść i utrzymać się na tego rodzaju dachu. Dobrze, by drabina na dach spadzisty charakteryzowała się wysokim poziomem stabilności, a przy tym była wykonana z solidnych materiałów. Wiele typów drabin, jakie możesz zastosować do dachów spadzistych znajdziesz na stronie sklepu internetowego Higher – https://sklep.drabiny.info/. Zakup profesjonalnej drabiny do określonych prac w zadaszeniu warto skonsultować z ekspertem. Wykwalifikowany specjalista na pewno będzie w stanie doradzić, która z drabin nada się najlepiej.


Uniwersalna drabina jako opcja ratunkowa

Innowacyjne budownictwo dąży do minimalizacji ilości posiadanych narzędzi, sięgając po rozwiązania nad wyraz uniwersalne. Doskonałym przykładem są wielofunkcyjne konstrukcje drabinowe, łączące w sobie cechy najpopularniejszych modeli, dotychczas używanych osobno. Uniwersalne zastosowanie łączy się z przystępną ceną, czyniąc przedmiot naprawdę świetnym wyborem. Co więcej, niektóre modele mogą zostać rozłożone na dwie odrębne części i wykorzystywane w tym samym czasie przez dwóch pracowników, w zupełnie różnych miejscach! Współczesne drabiny są również wyposażane w specjalne dodatki w formie stabilizatorów, dzięki czemu praca na wysokościach jest bezpieczna, zaś ryzyko przechylenia się drabiny bardzo niskie.


Materiał sponsorowany

Reklama
Zobacz także

Inauguracja Galerii "Pod Aniołem" (zdjęcia)

Sobota, 13 lipca 2024 14:29

Ulica Zakopiańska otwarta (video)

Sobota, 13 lipca 2024 09:40

Sparing Wierchów

Sobota, 13 lipca 2024 09:31

Spacer Pamięci

Sobota, 13 lipca 2024 08:42

W sobotę otwarcie ulicy Zakopiańskiej!

Piątek, 12 lipca 2024 14:38
Reklama