• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 23 kwietnia 2024
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Reklama
Wiadomości
Data: 29 marca 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 1324

Podpisanie umowy na budowę tanich mieszkań społecznych na Zaborni (zdjęcia)

W Urzędzie Miasta Rabka-Zdrój zawarto umowę pomiędzy SIM Małopolska a Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym BUDMEX w Nowym Sączu na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Jana Kilińskiego. Wartość inwestycji to 17 500 000,00 zł.

SIM Małopolska to samorządowa spółka stworzona przez 16 małopolskich gmin (m.in. Rabka-Zdrój) oraz Krajowy Zasób Nieruchomości w celu budowy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Jest to już czwarta podpisana umowa na roboty budowlane w ramach realizowanych inwestycji przez SIM Małopolska sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczył Leszek Świder Burmistrz Rabki-Zdroju, prezesi firmy Budmex Marek Basta i Władysław Sejud oraz prezes spółki SIM Małopolska Michał Lysy.

W ramach zadania powstanie budynek wielorodzinny, w którym zaprojektowano 56 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Lokale będą wykonane w standardzie wykończeniowym. Budynek będzie posiadał również lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w dźwig osobowy oraz komórki lokatorskie. Przy budynku wykonany zostanie parking, a teren przylegający będzie zagospodarowany.

Ta inwestycja społeczna, której celem jest budowa niedrogich mieszkań, w większości finansowana jest z pieniędzy rządowych. Miasto Rabka-Zdrój przekazało na ten cel działkę na Zaborni.

Termin realizacji inwestycji to 24 miesiące od udzielenia zamówienia.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
Reklama
Zobacz także

Podziękowania burmistrza Rabki-Zdroju

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 21:11

Pijana matka przyjechała po dziecko do szkoły

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 20:28

Posprzątali szlaki wokół Rabki (zdjęcia)

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 16:18

Nowenna Różańcowa

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 16:11
Reklama