• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości
Data: 21 października 2011, Piątek / Ilość wyświetleń: 4301

Kolejne dobre występy naszych rugbystów w reprezentacji kraju!

Ostatecznie trzech zawodników z gminy Mszana Dolna, występujących w klubie młodzieżowym RC Gorce Raba Niżna, wyjechało do Gdyni na Turniej CROSS BORDER NATIONS, gdzie w dniach 12-16 października reprezentacja Polski juniorów miała okazję rywalizować z Litwą, Szwecją i Szwajcarią. Byli to: Krzysztof Ząbczyński i Jarosław Michalak z Kasinki Małej oraz Mariusz Knowa z Raby Niżnej.

Polacy w półfinale pewnie pokonali Litwę 43-7, a autorem 10 punktów był, wybrany później jako jeden z najlepszych zawodników turnieju, Krzysztof Ząbczyński. Z dobrej strony pokazali się też dwaj pozostali górale. W finale turnieju Polska zmierzyła się ze Szwecją pokonując ją 17-0. W obu spotkaniach dwaj zawodnicy z Gorców (Mariusz i Krzysiek) odgrywali znaczącą rolę pewnie wychodząc w pierwszym składzie i rozgrywając całe mecze. To dobry prognostyk na przyszłość, gdyż reprezentacja przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Europy w Madrycie. Wyjazdu do udanych nie zaliczy za to Jarek Michalak, który wraca z Gdyni z kontuzją kostki. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i chęci do dalszych treningów, a także kolejnych powołań na mecze z orzełkiem na piersi.

Zawodnicy Gorców nie zapominają o promocji naszego regionu a konkretnie Gminy Mszana Dolna o czym świadczą zdjęcia i wywiad dla Pomorska.tv: OGLĄDAJ TUTAJ

Do seniorskiej reprezentacji w odmianie 7-osobowej na Turniej w Mołdawskim Kiszyniowie został powołany natomiast Jarosław Knowa. Wyjazd odbył się w dniach 12-16 października i dla jedynaka z naszego klubu był kolejnym krokiem do przodu w Reprezentacyjnej Koszulce. Z Mołdawii przywiózł cenne doświadczenie zbierane od starszych kolegów i srebrny medal. W opinii trenera jest to bardzo młody i utalentowany zawodnik i jeżeli odpowiednio się będzie rozwijał w przyszłości może stanowić o sile Polskiej Kadry Narodowej.

Łukasz Kościelniak
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama