• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 31 października 2011, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 6607

Poświęcenie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Papieski dar dla nowej świątyni

Dzięki wytrwałości ks. Stanisława Parzygnata, dzięki parafianom, ich pracy na budowie i datkom na kościół oraz dzięki władzom kościelnym - w Mszanie Dolnej w ciągu pięciu lat powstał kościół pw. Miłosierdzia Bożego. W niedzielę jego poświęcenia, w obecności parafian i lokalnych władz oraz licznie reprezentowanych organizacji, dokonał osobiście kardynał metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

- Pragniemy, aby ten kościół był naszym domem - powiedział do kardynała Dziwisza ks. proboszcz Parzygnat w imieniu swoim i parafian, witając go w progach nowej świątyni i prosząc o błogosławieństwo dla niej.

- Drodzy bracia i siostry, pozwólmy w tym kościele mówić Chrystusowi do człowieka, do wszystkich mieszkających w Mszanie Dolnej - mówił w swojej homilii ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Zadając retoryczne pytania o potrzebę budowania kościołów i świątyń, wyjaśniał: - Budujemy świątynie, bo jesteśmy przekonani, że oprócz chleba, jesteśmy spragnieni najwyższych wartości, które nadają sens naszemu życiu. Tylko Bóg może zaspokoić najgłębsze pragnienie ludzkiego serca, pragnienie dobra, prawdy i miłości. Budujemy świątynie, by w nich spotkać się, jako wspólnota uczniów ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana. Świątynia jest miejscem dla Boga, ale także i dla dla człowieka. Jest miejscem spotkania Boga i człowieka - dodał.

Kardynał Dziwisz przekazał mszańskiej parafii dar - puszkę w której Jan Paweł II trzymał komunikanty, a którą otrzymał podczas wizyty w 1998 roku w Starym Sączu. Metropolita wręczył też medale budowniczym kościoła - osobom, które albo swoją pracą, albo ofiarnością zasłużyły się dla jego powstania.

(mr)
Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09
Reklama