• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 31 października 2011, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 4703

Plan zagospodarowania przestrzennego Rabki-Zdroju wciąż ważny. Rozprawa przed krakowskim sądem nic nie zmieniła

28 października przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się rozprawa w sprawie ważności Planu Zagospodarowania Przestrzennego Rabki-Zdroju. Prokuratura wnioskowała do sądu o jasne stanowisko: czy uchwała ma być wykonywana czy nie? Sąd odrzucił wniosek Prokuratury.

- Decyzja sądu oznacza, że plan obowiązuje, urząd w dalszym ciągu wydaje na jego podstawie wypisy, które służą do starania się o pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym - wyjaśnia wiceburmistrz Robert Wójciak, który na piątkowym posiedzeniu reprezentował samorząd wespół z prawnikiem miejskim Pawłem Kuklą.

Przypomnijmy, iż na wniosek Wojewody Małopolskiego, Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2010 roku przez Radę Miejską Rabki-Zdroju. Powodem były m.in. uchybienia w procedurze uchwalania planu. Władze miasta nie zgadzają się z argumentacją prawników wojewody i złożyły kasację od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego w której domagają się uchylenia decyzji unieważniającej plan. Do momentu wyroku NSA w Warszawie plan zagospodarowania przestrzennego Rabki-Zdroju jest obowiązujący.

(mr)
Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09

Jarmark w Muzeum im. Wł. Orkana

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:07
Reklama