• Wtorek, 26 maja 2020
  • Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Informacje

Rabka-Zdrój: Mieszkańcy bloku nr 18 nie są przeciwko imprezom w pobliskiej karczmie, ale chcą, żeby było ciszej

Niedziela, 18 grudnia 2011 15:10

"Cieszymy się, że Radna Ela Szarawara podniosła problem zakłócania ciszy nocnej podczas imprez i wieczorków organizowanych w Hulaj Duszy. Trwa to już dwa lata, pięć razy w tygodniu /najgorszy jest piętek z karaoke/ a imprezy rzadko kończą się przed godz. 1 w nocy, a zdarzają się również do godz 5 rano" - napisał do nas pan Edward Konieczny z Rabki-Zdroju w imieniu mieszkańców bloku 18. To odpowiedź na nasz piątkowy artykuł pt. "Burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego".

Jajo gigant w Rabie Wyżnej

Sobota, 17 grudnia 2011 23:39

Dzisiaj w Rabie Wyżnej niedaleko Gimnazjum im. Jana Pawła II, podczas spaceru pan Przemysław Cempa znalazł na tyłach swojego domu, w bruździe na polu... jajo gigant.

61-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju za ugodzenie 39-letniego konkubenta nożem stanie przed sądem

Sobota, 17 grudnia 2011 14:44

61-letnia kobieta, która w połowie września, w czasie awantury, ugodziła w brzuch swego 39-letniego przyjaciela nożem stanie przed sądem. Grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nie pomogło jej nawet to, że pokrzywdzony jej wybaczył jej i para się pogodziła- poinformował "Dziennik Polski".

Rabka-Zdrój: podjeżdżają dobrymi samochodami i ukradkiem podrzucają śmieci na cmentarzu-nagrały ich kamery (obejrzyj)

Piątek, 16 grudnia 2011 21:28

Kamery monitoringu znajdujące się w rejonie Cmentarza Parafialnego przy ul. Orkana zarejestrowały kilka przypadków podrzucania śmieci do znajdujących się tam kontenerów. Sytuacje te miały miejsce w listopadzie i na przełomie listopada i grudnia. Nagrania są już w rękach Straży Miejskiej, która identyfikuje pojazdy.

Fotoradar w Mszanie - nie tak prędko

Piątek, 16 grudnia 2011 18:29

Chociaż Urząd Miasta w Mszanie Dolnej otrzymał już nowy fotoradar, który dostarczyła firma, która wygrała przetarg na jego dostawę, upłynie jeszcze dużo wody w Mszance, zanim Straż Miejska zacznie robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość.

Rabka-Zdrój: burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:08

Radna Elżbieta Szarawara twierdzi, że mieszkańcy bloków na Orkana skarżą się na hałas, który pochodzi z regionalnej karczmy "Hulaj dusza" organizującej zabawy i imprezy okolicznościowe. Mieszkańcy zgłaszają też zniszczenia mienia dokonywane przez klientów lokalu.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Podhala i Beskidu Sądeckiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:05

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, w porywach od 80 do 100 km/h, z południa, jutro skręcającego na południowozachodni i zachodni. Ostrzeżenie ważne jest do godz. 21:00 dnia 17 grudnia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, powołując się na dane z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Śp. Maria i Lech Kaczyńscy patronami Szkoły Podstawowej w Podsarniu. Gościem uroczystości - córka pary prezydenckiej

Czwartek, 15 grudnia 2011 16:58

Szkoła Podstawowa w Podsarniu w gminie Raba Wyżna otrzymała dziś imię śp. pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. szkolna uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym między innymi córkę patronów Marię Kaczyńską-Dubieniecką. - Bardzo się wzruszyłam. Żałuję, że nie mogły być tutaj moje córeczki. Na pewno podziwiałyby wasze występy - powiedziała wyraźnie poruszona. Przeprosiła za babcię Jadwigę i stryja Jarosława Kaczyńskiego, że oboje, choć pragnęli, nie mogli tu przyjechać. - Stryj jest niesłychanie wdzięczny za tę uroczystość i prosił, żeby serdecznie Państwa pozdrowić - dodała.

Marek Szarawarski: zmniejszenie powiatowych wydatków na Rabkę jest pozorne

Środa, 14 grudnia 2011 11:50

Radny powiatowy z Rabki-Zdroju, a jednocześnie przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Powiatu Nowotarskiego Marek Szarawarski w komentarzu przygotowanym dla Czytelników portalu Gorce24.pl przekonuję, że przyszłoroczny budżetu powiatowy dla Rabki-Zdroju wcale nie jest zły, choć z prostego rachunku wynika, że jest o około 40 procent mniejszy niż tegoroczny.

Nastolatek skazany za pobicie kastetem

Środa, 14 grudnia 2011 11:49

17-letni Alan T. został uznany winnym rozboju i pobicia z użyciem kastetu nastolatka z Rabki-Zdroju oraz stawiania czynnego oporu wobec policjanta. Nowosądecki sąd, przed którym trwał proces, skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 i grzywnę.