• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Piotr Armatys z Mszany Dolnej wystąpi na zawodach wędkarskich w USA

Wtorek, 18 września 2012 10:35

23 września w Stanach Zjednoczonych odbędą się otwarte mistrzostwa tego kraju w wędkarstwie muchowym. W barwach reprezentacji Polski wystąpi Piotr Aramtys - na co dzień dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej - informuje telewizja internetowa TV28.

Pedofil skazany

Wtorek, 18 września 2012 10:26

Na karę 3 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu 62-letniego Stanisława B., uznając go winnym dopuszczenia się aktów seksualnych na 15 dziewczynkach w wieku od 8 do 13 lat. Jedną z pokrzywdzonych jest dziewczynka z Mszany Dolnej.

Podwójna uroczystość w Olszówce (zdjęcia)

Wtorek, 18 września 2012 09:25

Świętowano pięćdziesięciolecie powstania Zespołu Regionalnego „Olszowianie” oraz drugie urodziny nowo powołanego zespołu pod tą samą nazwą.

Rabka-Zdrój: budowa ronda wystartowała (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 września 2012 15:57

Dziś rano, nieco wcześniej niż pierwotnie zapowiadano, rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu U Łopaty. Na teren budowy wjechał ciężki sprzęt. Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami zamknięta została dla ruchu samochodowego ulica Sądecka. To najbardziej uciążliwa sytuacja towarzysząca inwestycji. Oficjalny objazd na trasie Rabka-Zdrój - Mszana Dolna prowadzi przez Skomielną Białą i Zabornię.

Centrum handlowe przy ul. Zakopiańskiej będzie gotowe jeszcze w tym roku (zdjęcia)

Poniedziałek, 17 września 2012 15:10

RABKA-ZDRÓJ: Budowa centrum handlowego przy ul. Zakopiańskiej, należącego do spółki Kabanos Mirosława i Joanny Kojsów, idzie w ekspresowym tempie. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela inwestora, obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec tego roku.

Nowy chodnik ma poprawić bezpieczeństwo przy drodze wojewódzkiej w Rokicinach Podhalańskich

Poniedziałek, 17 września 2012 14:46

Trwają prace przy budowie brakującego odcinka chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 958 w Rokicinach Podhalańskich. Koszt zadania, w ramach którego powstanie chodnik wraz z kanalizacją burzową, wynosi 368 tys. zł. Chodnik ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na tym niebezpiecznym odcinku drogi.

Policja zatrzymała 21-letniego rabczanina podejrzanego o rozbój

Poniedziałek, 17 września 2012 10:51

Mieszkaniec Polanki poinformował policję, że 15 września o godz. 22:30 w Rabce-Zdroju dwóch nieznanych sprawców poprzez bicie doprowadziło go do stanu bezbronności, a następnie dokonali oni kradzieży jego telefonu komórkowego o wartości 500 zł.

Turbacz wygrywa i jest pierwszy w tabeli V ligi

Poniedziałek, 17 września 2012 10:00

Dzięki kolejnemu zwycięstwu w rozgrywkach piłkarskich V ligi zespół KS Turbacz Mszana Dolna jest na czele tabeli. W weekend podopieczni Franciszka Mrózka pokonali u siebie Glinik Gorlice 2:1 (1:1). Bramki dla gospodarzy strzelili: Sylwester Wierzycki i Krzysztof Piekarczyk.

Na Polanę Chochołowską jak na Mount Erverest

Poniedziałek, 17 września 2012 09:31

Rajdem rowerowym przez Dolinę Chochołowską zakończył się projekt „Rowerem po głębszy oddech” zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Rabce-Zdroju. Prawie sześćdziesiąt osób wyjechało na wysokość ponad 1100 metrów npm. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uczestnikami byli również chorzy na nieuleczalną chorobę - mukowiscydozę, która wyniszcza płuca.

Wystawa na jubileusz rabczańskiej orkiestry (zdjęcia)

Niedziela, 16 września 2012 13:41

W starym kościółku - Muzeum Regionalnym im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju otwarto wystawę zdjęć pt. "Dorobek artystyczny Orkiestry Dętej OSP w Rabce-Zdroju", zorganizowaną w roku obchodów jej 80-lecia. Na wystawie prezentowane są archiwalne i bardziej współczesne fotografie dokumentujące działalność orkiestry w okresie jej działalności.