• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Zmarł Piotr Lulek

Piątek, 21 września 2012 11:25

W Kasinie Wielkiej zmarł Piotr Lulek, wielki propagator kultury Zagórzan, ceniony muzyk, animator i społecznik, nauczyciel i wychowawca. Pogrzeb dziś o godz.14.00 w Kościele Parafialnym w Kasinie Wielkiej. Kondolencje rodzinie zmarłego złożyli już włodarze gminy.

Trzej quadowcy z Krakowa szaleli w Gorczańskim Parku Narodowym. Zostali zatrzymani i ukarani wysokimi mandatami (zdjęcia)

Piątek, 21 września 2012 11:24

LUBOMIERZ. 19 września na teren Gorczańskiego Parku Narodowego wjechali nielegalnie trzej użytkownicy quadów. Naruszyli oni najcenniejsze przyrodniczo fragmenty Parku w masywie Kudłonia, stanowiąc duże zagrożenie dla turystów pieszych i gorczańskiej przyrody. Wykonując nielegalny przejazd kierowcy quadów częściowo uszkodzili nowo wyremontowany szlak turystyczny - poinformował Gorczański Park narodowy.

Mszana Górna: Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska (zdjęcia)

Czwartek, 20 września 2012 19:16

Nna boisku „Orlik” przy Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej rozegrane zostały zawody w ramach III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Pijany rowerzysta

Czwartek, 20 września 2012 10:03

Wczoraj o godz. 17:30 w Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali mieszkańca Chabówki, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. W dwóch kolejnych badaniach przeprowadzonym alkomatem mężczyzna miał kolejno 2,96 i 2,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przebudowa drogi Rabka - Ponice (zdjęcia)

Środa, 19 września 2012 14:26

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu ogłosił przetarg na przebudowę kilometrowego odcinka drogi powiatowej Rabka-Zdrój (ul. Podhalańska) - Ponice.

Zakaz wjazdu na ulicę Garncarską i Dzielce od strony Rabki

Środa, 19 września 2012 13:25

Zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Garncarskiej, która od dziś jest jednokierunkowa. Ze skrótu, który prowadzi tą ulicą i dalej biegnie przez Dzielce, korzystali dotychczas kierowcy, którzy chcieli szybciej dostać się w kierunku Mszany Dolnej. Teraz skrótem przez Dzielce można jeździć tylko od strony Skomielnej Białej. Wjazd od Rabki jest zabroniony i mogą z niego korzystać tylko mieszkańcy.

II Beskidzka Podkówecka (zdjęcia)

Środa, 19 września 2012 13:13

Zespoły z Rabki-Zdroju, Mszany Dolnej i Poręby Wielkiej odniosły sukcesy na II Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka 2012", który odbył się w Słopnicach na zakończenie akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".

Zmarła Dorota Stojowska

Środa, 19 września 2012 12:43

Była jednym z najbardziej aktywnych twórców w pierwszym okresie działalności Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Grała w spektaklach, reżyserowała je, pisała scenariusze przedstawień i teksty sceniczne, była autorką piosenek i muzyki. Lata 1949-1970 to najbardziej twórczy okres jej działalności w rabczańskim teatrze.

Uruchomić szynobus na trasie Chabówka - Rabka-Zdrój - Mszana Dolna?

Wtorek, 18 września 2012 18:13

Po tym, jak zamknięto ul. Sądecką w Rabce-Zdroju i przejazd przez skrzyżowanie "U Łopaty", kierowcy kombinują jak skrócić sobie drogę na trasie Rabka-Zdrój - Mszana Dolna, by nie korzystać z zalecanego, ale długiego objazdu przez Skomielną Białą. Pan Michał Kierzyk poinformował naszą redakcję, że po rozmowach z mieszkańcami napisał list do Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, żeby ten rozważył możliwość czasowego uruchomienia połączenia kolejowego Chabówka - Rabka -Zdrój - Mszana Dolna. Trudno oceniać, na ile jest to realny pomysł, ale z listem i argumentami, jakie w nim padają, z pewnością zapoznać się warto.

Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu orkiestry Echo Gór z Kasinki Małej (zdjęcia)

Wtorek, 18 września 2012 16:12

Każdy jubileusz to okazja do szczególnego uczczenia tego ważnego wydarzenia. Echo Gór z Kasinki Małej ma ku temu szczególną okazję, ponieważ w tym roku przyszło im świętować 100-lecie swojej działalności.