• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Piosenki Claudii Kuczaj na płycie BRAVO Hits Lato 2012

Niedziela, 1 lipca 2012 11:58

Tytuł Gwiazdy BRAVO 2011 oraz główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez BRAVO zdobyła Claudia Kuczaj, wokalistka mieszkająca w Mszanie Górnej.

Basen otwarty

Sobota, 30 czerwca 2012 16:30

RABKA-ZDRÓJ: Dziś otwarto basen przy ulicy Do Pociesznej Wody, znajdujący się przy klubie Strefa 1. Basen czynny jest codziennie od godz. 10 do 18.

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 z Kasinki Małej w konkursach historycznych

Sobota, 30 czerwca 2012 14:55

Uczniowie SP nr 3 już po raz kolejny zdobywają wysokie miejsca w konkursach historycznych. W tym roku szkolnym przygotowywało się do organizowanych konkursów dwoje uczniów: Marcin Żądło z kl. IV i Katarzyna Żądło z klasy V. Nauczycielem przygotowującym uczniów jest p. mgr Maria Fryc. O swoich zmaganiach z historią napisała sama laureatka, uczennica klasy V, Katarzyna Żądło.

Bokser Tomasz Adamek gościł w Mszanie Dolnej u proboszcza Stanisława Parzygnata (zdjęcia)

Piątek, 29 czerwca 2012 21:18

Niezwykłe spotkanie ze znanym bokserem odbyło się na terenie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Najpierw wziął udział w mszy świętej, a potem odpowiadał na dziesiątki pytań, obejrzał pokazową walkę zrobioną dla żartu, pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Okazało się, że to bardzo religijny człowiek, który nie wstydzi się swojej wiary i chętnie o niej mówi.

Wójt na medal

Piątek, 29 czerwca 2012 12:03

Wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie to zostało mu przyznane na wniosek Wojewody Małopolskiego za zasługi na rzecz społeczności lokalnej i nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Telewizja na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Na uspokojenie?

Piątek, 29 czerwca 2012 08:03

Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnicka-Orzeł proponuje, aby sesje rady były filmowane i transmitowane w Internecie, tak jak się to dzieje w innych samorządach np. w Zakopanem. Jej zdaniem, dziennikarze czasami wypisują bzdury, a dzięki telewizji mieszkańcy mieliby możliwość na własne oczy zobaczyć, co mówią i robią radni. - Bo czasem ludzie mówią, że nic nie robimy. Zobaczyliby, że jest inaczej - przekonuje przewodnicząca. Pomysł ma zwolenników i przeciwników. Popiera go m.in. burmistrz Ewa Przybyło.

Urząd Miasta w Rabce-Zdroju nie miał prawa pobierać od mieszkańców opłat za podłączenie się do kanalizacji

Czwartek, 28 czerwca 2012 16:22

Sprawa dotyczy mieszkańców osiedla Traczykówka i swój początek ma w 2003 roku. Precedensowy wyrok sądowy może zapoczątkować lawinę pozwów przeciwko samorządowi uzdrowiska - informuje "Tygodnik Podhalański".

Tomasz Adamek będzie w piątek w Mszanie Dolnej

Czwartek, 28 czerwca 2012 14:11

Nasz znakomity bokser weźmie udział w mszy świętej o godz. 17 w kościele Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, a po jej zakończeniu weźmie udział w spotkaniu ze swoimi fanami.

Słów kilka o mszańskiej służbie zdrowia

Czwartek, 28 czerwca 2012 13:16

MSZANA DOLNA: Po ankietach z których niewiele wyniknęło i falach krytyki przetaczających się po naszym miasteczku, a dotyczących funkcjonowania miejskiej przychodni, wydaje się, że "kurz po bitwie" jakby opadł, a wraz z nim i nasze emocje. Wprawdzie tu i ówdzie można jeszcze posłuchać utyskiwania, a to na sposób rejestrowania, a to na ciągle zajęty telefon przychodni lub na brak takiego, czy innego specjalisty. Powodów do narzekań pewnie nigdy nie braknie - służba zdrowia w naszym kraju dobrej prasy nie ma - w większości ta krytyka jest jak najbardziej słuszna. Dlaczego więc Mszana Dolna miałaby być wyjątkiem?

Amfiteatr gotowy (zdjęcia)

Czwartek, 28 czerwca 2012 10:43

RABKA-ZDRÓJ: Zakończyła się przebudowa, modernizacji i rozbudowa Amfiteatru Miejskiego - Muszli Koncertowej przy ul. Chopina. Nowocześnie wyglądający obiekt będzie można podziwiać od 1 lipca, kiedy to planowane jest jego oficjalne otwarcie. W tym tygodniu amfiteatr zostanie już oficjalnie odebrany i przekazany inwestorowi - Urzędowi Miejskiemu w Rabce-Zdroju.