• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Turbacz znów triumfuje

Poniedziałek, 8 października 2012 12:01

V LIGA OKRĘGOWA: KS Turbacz Mszana Dolna wygrał kolejny mecz w rozgrywkach ligi okręgowej. Tym razem na własnym boisku pokonał Dobrzankę Dobra 3:2 (2:2).

Sprzątanie Świata w Kasince Małej (zdjęcia)

Poniedziałek, 8 października 2012 11:02

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej miała szczególny charakter. Rozpoczęło ją spotkanie z uroczą maskotką – logo Lokalnej Grupy Działania „Piękna Ziemia Gorczańska” - Rysiem, którego mięliśmy okazję poznać już na tegorocznym Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna oraz na szlakach Beskidu Wyspowego i Gorców gdzie promował aktywny wypoczynek oraz zachęcał do troski o stan przyrody. Ciekawostki o tym chronionym prawnie drapieżniku przedstawili nam członkowie koła przyrodniczego prowadzonego w starszych klasach przez Marię Fryc.

Mszana Dolna: duże straty po awanturze w lokalu - zniszczyli instrumenty muzyczne

Poniedziałek, 8 października 2012 10:20

W nocy z soboty na niedzielę do jednego z lokali gastronomicznych w Mszanie Dolnej wtargnęło trzech młodych ludzi w wieku 18, 19 i 21 lat, którzy wywołali tam awanturę - informuje policja.

Relacja z gali finałowej Rabczańskiej Sceny Muzycznej (zdjęcia)

Niedziela, 7 października 2012 15:08

RABKA-ZDRÓJ: Wieczorną galą w sali Teatru Lalek "Rabcio" na której ogłoszono wyniki konkursów oraz odbyły się dwa koncerty - zwycięzcy i gwiazdy wieczoru - zakończył się tegoroczny projekt stowarzyszenia Kulturowy Gościniec pt. Rabczańska Scena Muzyczna - Made in Rabka II. Sala teatru była wypełniona po brzegi.

Znakomity koncert Motion Trio w Rabce-Zdroju

Niedziela, 7 października 2012 11:37

Sobotni występ trio akordeonowego Motion Trio na imprezie stowarzyszenia Kulturowy Gościniec w Teatrze Lalek "Rabcio" to był dla Rabki zaszczyt.

Przemek Świerczek zwycięzcą Rabczańskiej Sceny Muzycznej

Sobota, 6 października 2012 21:08

RABKA-ZDRÓJ: Występujący pod pseudonimem Willy Blake, rabczanin Przemysław Świerczek, pieśniarz wykonujący amerykańskie bluesy i ballady, wygrał konkurs "Przebój Roku 2012" zorganizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec - Rabczańska Scena Muzyczna. Uroczysta gala na której nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyła się wieczorem w Teatrze Lalek Rabcio.

Rabka-Zdrój: burmistrz Ewa Przybyło apeluje do mieszkańców o pomoc w staraniach o nocne dyżury aptek w uzdrowisku

Piątek, 5 października 2012 15:32

Burmistrz Rabki-Zdroju zaapelowała do mieszkańców miasta, aby pomogli jej w staraniach o przywrócenie nocnych dyżurów w rabczańskich aptekach. Dziś Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozesłał komunikat w tej sprawie podpisany przez Ewę Przybyło.

Jesienne ostatki - przyłącza, przebudowy i remonty w Mszanie Dolnej

Piątek, 5 października 2012 15:09

To już chyba ostatnie okrążenie na inwestycyjnej "bieżni" w naszym mieście - zaczyna rządzić jesień, piękna co prawda, ale pokazująca też powoli, iż myśleć już trzeba o zimie. Jeszcze we wrześniu rozpoczęły się małe, ale potrzebne prace, które poprawią życie wielu naszych Mieszkańców.

Dom, który stoi w miejscu przyszłego ronda, zostanie niebawem rozebrany (zdjęcia)

Czwartek, 4 października 2012 18:54

RABKA-ZDRÓJ: Rodzina, która zamieszkiwała do tej pory stary, drewniany dom przy skrzyżowaniu "U Łopaty", została już z niego wyprowadzona i przeniesiona do lokalu mieszkalnego w Rynku. Rozbiórka starego domu w miejscu którego powstanie rondo ma rozpocząć się już niebawem.

Burmistrz zapowiada bój o nocne dyżury aptek w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Czwartek, 4 października 2012 18:53

- Nie może być tak, że nie będziemy słuchać głosu ludzi - mówi burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i deklaruje na nowo walkę o przywrócenie nocnych dyżurów aptek w uzdrowisku. Szanse na to, podobnie jak w ubiegłym roku, nie są duże, bo władze powiatu, które uchwalają harmonogram dyżurów na kolejnych rok, nie zamierzają niczego zmieniać.