• Wtorek, 22 października 2019
  • Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Informacje

Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowe władze na Nowotarszczyźnie, Limanowszczyźnie oraz w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 1 października 2012 16:45

Posłanka Anna Paluch została przewodniczącą Prawa i Sprawiedliwości w powiecie nowotarskim, a poseł Wiesław Janczyk w powiecie limanowskim.

Mszana Dolna: lokal w którym przyłapano nastolatków na piciu alkoholu może stracić licencję na jego sprzedaż

Poniedziałek, 1 października 2012 14:39

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej poinformowała dziś, że przeprowadzone przez policję ustalenia wykazały, iż młodzieży, przyłapanej 28 września w jednym z lokali w Mszanie Dolnej na piciu alkoholu, alkohol podał pracownik lokalu. Dlatego jej i właścicielowi grozi grzywna, ponadto zostanie skierowany wniosek do burmistrza Mszany Dolnej o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu w tym lokalu.

Automobiliści w rabczańskim amfiteatrze (zdjęcia)

Poniedziałek, 1 października 2012 13:27

Co roku bierzemy na tapetę Beskidy i wyznaczamy jakąś trasę. Już właściwie wszędzie byliśmy. A skoro Rabka wyrasta na królową Beskidów, to myślę, że trafnie wytypowaliśmy zakończenie - mówi Jacek Borzęcki, prezes Europejskiej Asocjacji Automobilerów, organizator imprezy. W niedzielę pod miejskim amfiteatrem można było obejrzeć rzadko spotykane samochody. - To auta zabytkowe, ale też kultowe, które zasłużyły się w jakiś sposób w historii motoryzacji – dodaje Borzęcki.

Premierowy spektakl w rabczańskim teatrze lalek

Poniedziałek, 1 października 2012 12:18

Przy wypełnionej widzami sali Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju wystawił w sobotnie popołudnie swoje najnowsze przedstawienie - bajkę Jana Brzechwy pt. "Szelmostwa Lisa Witalisa".

Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II - Innowacyjną szkołą 2012

Niedziela, 30 września 2012 21:42

W roku szkolnym 2012/2013 Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej przystąpiło do konkursu „Innowacyjna Szkoła 2012”. Przygotowana w ramach tego konkursu praca, która bazowała na projekcie „Jak rozwijać i wykorzystać pasje badacza do lepszego startu w życie? została zakwalifikowana do udziału w II Etapie Konkursu Innowacyjna Szkoła 2012, który odbył się podczas Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół, w dniach 21-23 września 2012 roku w Warszawie.

Dominika Wachałowicz-Kiersztyn dyrektorem Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej

Niedziela, 30 września 2012 15:24

Powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego komisja konkursowa wybrała Dominikę Wachałowicz-Kiersztyn na nowego dyrektora Muzeum - Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.

Kolejne zwycięstwo Turbacza

Niedziela, 30 września 2012 13:24

KS Turbacz Mszana Dolna pewnie pokonał dziś na wyjeździe drużynę LKS Kobylanka 2:0 (1:0) i umocnił się na pozycji lidera ligi okręgowej. Bramki zdobyli: Paweł Sochacki i Krzysztof Piekarczyk.

Mistrzyni olimpijska odpoczywa w domu

Niedziela, 30 września 2012 13:23

Justyna Kowalczyk na kilka dni przejechała do swojego rodzinnego domu w Kasinie Wielkiej. Z naszą najlepszą biegaczką narciarską rozmawiał Józef Budacz z telewizji internetowej TV28. Wywiad można obejrzeć TUTAJ.

Mszana Dolna: dziesięciu nietrzeźwych nastolatków

Niedziela, 30 września 2012 13:02

10 nietrzeźwych nastolatków w wieku od 15 do 17 lat zatrzymała policja w jednym z lokali gastronomicznych w Mszanie Dolnej po anonimowym zgłoszeniu. Mieli od 0,3 do 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy to mieszkańcy gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź - informuje portal limanowa.in.

Irlandzkie Towarzystwo Mukowiscydozy w Rabce-Zdroju

Niedziela, 30 września 2012 12:59

Od 26 września do 3 października 2012 r. grupa członków Irlandzkiego Towarzystwa Mukowiscydozy organizuje w Małopolsce marsz charytatywny mający na celu zbieranie środków na rozwój badań nad leczeniem mukowiscydozy. Uczestnicy marszu odwiedzają Kraków i Zakopane, zaś w poniedziałek 1 października spotkają się z lekarzami i podopiecznymi Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju (IGiChP) oraz z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM).