Informacje

11 listopada w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Sobota, 11 listopada 2017 14:40

Tak jak co roku, obchody Święta Niepodległości w Rabce-Zdroju rozpoczęły się od mszy św. w kościele św. Teresy. W intencji Ojczyzny odprawił ją ks. proboszcz Dariusz Pacula. Po mszy uczestnicy mszy świętej udali się na cmentarz parafialny przy ulicy Orkana, gdzie burmistrz Ewa Przybyło oraz delegacje złożyły kwiaty na grobach ofiar I i II wojny światowej oraz poległych za Ojczyznę.

Wieczorny wypadek na ul. Krakowskiej

Piątek, 10 listopada 2017 21:28

RABKA-ZDRÓJ: Już po zmroku na ul. Krakowskiej, niedaleko stacji paliw na granicy ze Skomielną Białą, zderzyły się dwa samochody osobowe - Renault i Porsche.

70-lecie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej i laury dla prof. Józefy Kobylińskiej (zdjęcia)

Piątek, 10 listopada 2017 21:10

Głównym punktem jubileuszowych uroczystości, które odbyły się w piątek w Mszanie Dolnej, było wręczenie prof. Józefie Kobylińskiej Honorowego Członkostwa PTL w uznaniu jej zasług w badaniach nad gwarą Zagórzan.

Zostań wolontariuszem WOŚP

Czwartek, 9 listopada 2017 19:44

Trwają przygotowania do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on 14 stycznia 2018 roku, a tym razem pieniądze będą zbierane dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Kwesta prowadzona będzie również na terenie Rabki-Zdroju.

Gorce rozgromiły turniejowe drużyny

Czwartek, 9 listopada 2017 17:45

W Nowym Sączu Mikrusy, Mini żacy i Żacy klubu RC Gorce Raba Niżna rozegrali swój ostatni turniej w rundzie jesiennej. Przy pięknej słonecznej pogodzie grało się im fenomenalnie.

Po pijanemu wjechał w ogrodzenie posesji

Czwartek, 9 listopada 2017 12:29

Do wypadku doszło na ul. Marka w Mszanie Dolnej. W środku dnia 33-letni kierowca samochodu marku Jeep wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji.

Leśna wyremontowana (zdjęcia)

Czwartek, 9 listopada 2017 10:59

Zakończyła się przebudowa ulicy Leśnej w Rabce-Zdroju.

Proboszcz sprzedaje porsche i przeprasza

Środa, 8 listopada 2017 23:46

Po serii artykułów w ogólnopolskich mediach, w których opisywano konflikt proboszcza Kasiny Wielkiej z grupą parafian, sprawą zainteresowała się Kuria Metropolitarna w Krakowie, która - wspólnie z proboszczem Wiesławem Maciaszkiem - wydała pojednawcze oświadczenie w tej sprawie.

Aktywne Święto Patrona Szkoły (zdjęcia)

Środa, 8 listopada 2017 16:38

W Ośrodku Wypoczynkowo- Rekolekcyjnym Totus Tuus w Zembrzycach święto patrona szkoły obchodziła społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce. Był to dzień pełen nauki przez zabawę, modlitwy i świętowania przy wspólnym stole.

Pożar w Spytkowicach (zdjęcia)

Środa, 8 listopada 2017 16:36

Dwie osoby zatruły się dymem podczas pożaru kotłowni w prywatnym budynku w Spytkowicach. Jedną z nich, właścicielkę domu, pogotowie zabrało do szpitala.