• Środa, 14 kwietnia 2021
  • Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Informacje

Dziwny wypadek na ulicy Kilińskiego (zdjęcia)

Wtorek, 6 kwietnia 2021 12:43

RABKA-ZDRÓJ: Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca peugeota miał awarię samochodu i w trakcie jazdy wyskoczył z pojazdu, który przejechał mu po nodze, a następnie potrącił idącego po chodniku mężczyznę i wjechał do rowu.

Wybita szyba w przychodni

Wtorek, 6 kwietnia 2021 11:24

Poniedziałek Wielkanocny późnym wieczorem mężczyzna niezadowolony z obsługi chorej matki przez lekarzy, w złości rozbił szybę w drzwiach wejściowych do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Poniatowskiego w Rabce-Zdroju.

50-lecie święceń kapłańskich księdza z Rdzawki

Niedziela, 4 kwietnia 2021 13:51

Pochodzący ze Rdzawki ks. Jan Zając obchodzi 50-lecie święceń kapłańskich. "Urodził się w maju 1945 roku, jako pierwszy z czterech synów, w góralskiej rodzinie ze Rdzawki. Jak sam wspomina, w rodzinnym domu nie było prądu, a rytm dnia wyznaczały pory roku i słońce" - pisze o duchownym Tadeusz Filipiak, były burmistrz Mszany Dolnej, który przygotował i opublikował życiorys zasłużonego kapłana.

Alleluja!

Niedziela, 4 kwietnia 2021 08:00

Wesołych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych, w zdrowiu i poczuciu wzajemnej życzliwości - życzy redakcja portalu Gorce24.pl.

Fontanna już tryska

Sobota, 3 kwietnia 2021 17:25

Ciepłe dni i wiosenna pogoda pozwoliły na uruchomienie popularnej atrakcji - fontanny ze słonikami przy Deptaku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.

Górale adorują i pamiętają (zdjęcia)

Sobota, 3 kwietnia 2021 15:32

W Wielki Piątek górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan wzięli udział w adoracji Grobu Pańskiego w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Święcenie pokarmów inne niż zwykle (zdjęcia)

Sobota, 3 kwietnia 2021 12:07

RABKA-ZDRÓJ: Choć z powodu pandemii coroczne święcenie koszyczków wielkanocnych przy Muzeum Orkana nie odbyło się, to rabczanie pamiętali o tej tradycji. Dużą popularnością cieszyło się wyjazdowe święcenie koszyczków zorganizowane przez parafię św. Teresy.

Objazdowe święcenie pokarmów w parafii św. Teresy

Piątek, 2 kwietnia 2021 17:40

RABKA-ZDRÓJ: Górna parafia, jako jedyna organizuje w tym roku objazdowe święcenie pokarmów. Obok święcenia koszyczków, które co godzinę, od 9.00 do 16.00, będzie się odbywało przy kościele, zaplanowano również kilka wyjazdowych święceń - na Słonem, na ulicy Słonecznej i na Nowym Świecie.

Konkurs czy nominacja? Spór radnych o wybór dyrektora Centrum Kultury Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju

Piątek, 2 kwietnia 2021 14:50

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zmienił nazwę. Ale największą dyskusję, przerwaną na "uspokojenie emocji", wywołał temat wyboru nowego szefa tej placówki. Część radnych uważa, że powinien być ogłaszany konkurs na to stanowisko, tymczasem propozycja urzędu mówi, że burmistrz może ogłosić konkurs, ale nie musi.

Darowizna samochodu - najważniejsze fakty (materiał sponsorowany)

Piątek, 2 kwietnia 2021 11:08

Darowizna to bardzo popularna forma przekazania własności, która odbywa się zazwyczaj w kręgu rodzinnym, ale nie tylko. Jeśli myślisz o darowiźnie samochodu na rzecz innej osoby, w tym tekście przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.