• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów (zdjęcia)

Piątek, 9 listopada 2018 19:44

W Rabce-Zdroju rozpoczął się Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów. Zainaugurował go cykl spotkań warsztatowych w galerii „Pod Lilianną” przy ul. Nowy Świat, podczas których zainteresowani mogli poznać tajniki malarstwa na szkle, bibułkarstwa i rzeźby w drewnie.

Biskup z Mszany Dolnej będzie miał ulicę w rodzinnym mieście

Piątek, 9 listopada 2018 19:36

15 listopada w Mszanie Dolnej odbędzie się uroczystość otwarcia drogi, która otrzyma imię biskupa Franciszka Bardy, biskupa przemyskiego, który urodził się w Mszanie Dolnej.

Dąb, kapsuła czasu i konkurs słodkości dla Niepodległej - w ZSTI już świętują (zdjęcia)

Piątek, 9 listopada 2018 19:15

Posadzeniem Dębu Niepodległości i zakopaniem kapsuły czasu na dziedzińcu szkoły uczczono w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystym apelu uczestniczyła nie tylko cała społeczność szkolna, ale także przedstawiciele starostwa powiatowego w Limanowej i firmy Blachotrapez – partnera szkoły.

Dekoracja na Święto Niepodległości

Piątek, 9 listopada 2018 14:39

Setna rocznica odzyskania Niepodległości zdarza się tylko raz. Dlatego aby uczcić tak doniosłą chwilę uczniowie Szkoły Podstawowej Chabówce postanowili zamanifestować radość na boisku szkolnym tworząc specjalną kompozycję.

Ku Niepodległej

Piątek, 9 listopada 2018 10:42

Jednym z działań podjętych w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski był program pt. „Ku Niepodległej - zajęcia o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę” zaprezentowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto.

Dąb Niepodległości posadzony w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Czwartek, 8 listopada 2018 17:20

Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego Zespół Szkół Ponadgimnazjanych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej przyłączył się do akcji sadzenia „Dębu Niepodległości”, jako symbolu troski o pamięć historyczną i godne upamiętnienie tego wielkiego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny.

Martwe psy na drodze

Czwartek, 8 listopada 2018 17:17

Przy zakopiance między Chabówką a Rdzawką znaleziono dziś dwa martwe psy - czarne teriery myśliwskie - oraz teriera albinosa- sukę. Psy prawdopodobnie potrącił samochód. Trwają poszukiwania ich właścicieli i sprawcy potrącenia.

Remiza z nowym dachem

Środa, 7 listopada 2018 21:03

Przeglądając zdjęcia Mszany Dolnej, zamieszczone na portalu gorce24.pl, zrobione przy pomocy drona, wprawione oko powinno zauważyć, że dach naszej remizy zmienił swój wygląd - informują strażacy OSP Mszana Dolna.

Pożar domu przy zakopiance

Środa, 7 listopada 2018 19:30

W Skomielnej Białej wybuchł pożar. Zapalił się drewniany, opuszczony dom stojący przy światłach na zakopiance.

Ludzie wstydu nie mają i wyrzucają śmieci gdzie popadnie (zdjęcia)

Środa, 7 listopada 2018 16:36

RABKA-ZDRÓJ: Lodówka, reklamówka z butelkami, zużyte ubrania. Niestety, mimo iż płacimy za śmieci i możemy oddać ich każdą ilość, niektórzy wolą je wyrzucić nad potokiem.