• Sobota, 16 stycznia 2021
  • Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Informacje

W Mszanie Dolnej na ulicy wylądował śmigłowiec ratowniczy

Czwartek, 7 stycznia 2021 19:58

Po południu strażacy z OSP w Mszanie Dolnej zabezpieczali pilne lądowanie na ulicy Słonecznej śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Smutne ferie 2021

Czwartek, 7 stycznia 2021 16:46

- Nie przemyślano zimowego wypoczynku uczniów, a wiadomo o nim od kilkudziesięciu lat, a o problemach z pandemią od wielu miesięcy. Powoduje to, że zamiast programu „Narodowe Ferie 2021” mamy „Narodową feryjną smutę” - uważa radny powiatowy z Rabki-Zdroju Marek Szarawarski.

Most na ul. Kilińskiego stary, ale jary

Czwartek, 7 stycznia 2021 15:50

RABKA-ZDRÓJ: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu nie planuje na razie przebudowy mostu na Rabie, na początku ulicy Kilińskiego.

Konkurs Potraw i Obrzędów Wigilijnych w Olszówce

Środa, 6 stycznia 2021 15:43

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka po raz drugi było organizatorem Gminnego Konkursu Potraw i Obrzędów Wigilijnych.

Burmistrz nie wycofuje się z przebudowy ulicy Tetmajera

Środa, 6 stycznia 2021 11:50

RABKA-ZDRÓJ: O inwestycję tę po raz kolejny dopytywał się radny Marek Ciepliński. - A co będzie jeśli nie dostaniemy dotacji - pytał pod kątem planów przebudowy tej ulicy w tym roku.

Co z chodnikiem w Chabówce? Kolejne obietnice i zapewnienia

Wtorek, 5 stycznia 2021 18:21

Mieszkańcy Chabówki kolejny rok czekają na budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej. Burmistrz Leszek Świder poinformował ostatnio, że nadal są problemy z porozumienie z PKP. Dał jednak nadzieję na to, że budowa wkrótce ruszy.

Szczepienia na COVID-19 również w Rabce-Zdroju

Wtorek, 5 stycznia 2021 16:52

Ministerstwo Zdrowia podało adresy placówek, w których będzie można się zaszczepić na COVID-19. W Rabce-Zdroju będą to cztery placówki: Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ziemiańscy sp. jawna - ul. Podhalańska 21D; Szpital Miejski w Rabce-Zdroju - Izba Przyjęć, ul. Słoneczna 3; Przychodnia E.Macioł - Gabinet Medycyny Rodzinnej, ul. Poniatowskiego 6; Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc ul. Prof. Jana Rudnika 3B.

Mszana Dolna: tu będzie można się zaszczepić na COVID-19

Wtorek, 5 stycznia 2021 12:05

Siedem placówek w rejonie Mszany Dolnej znalazło się na liście Ministerstwa Zdrowia, w której wskazano miejsca, gdzie będzie można się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

Radny dopomina się o inwestycje na Słonem

Poniedziałek, 4 stycznia 2021 20:05

RABKA-ZDRÓJ: - Podatnicy płacą podatki wszędzie, na Słonem też, więc traktujmy wszystkich w miarę równo - powiedział do burmistrza Leszka Świdra radny Paweł Rogowiec.

Rabczanki współautorkami książki o strojach ludowych

Poniedziałek, 4 stycznia 2021 19:43

Dr Katarzyna Ceklarz ze Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec z Rabki-Zdroju, dr Dorota Majerczyk ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej z Chabówki oraz Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka, pracownik Muzeum Regionalnego im. Orkana w Rabce-Zdroju, są współautorkami cennej publikacji etnograficznej pt. "Krakowiacy, Lachy, Górale - stroje wsi małopolskiej".