Informacje

Podsumowali Rok Sienkiewicza

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 11:43

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej zakończono obchody Roku Sienkiewiczowskiego.

Efekty uboczne odśnieżania chodników

Niedziela, 8 stycznia 2017 12:15

RABKA-ZDRÓJ: Radny Rafał Wójtowicz, w imieniu mieszkańców, zwrócił się do burmistrz Ewy Przybyło z wnioskiem o interwencję w firmie, która odśnieża miasto. Radni i mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, że podczas odśnieżania chodników pojazdy firmy odśnieżającej przestawiają kosze uliczne i przekręcają znaki.

Ulicami Rabki-Zdroju przeszedł Orszak Trzech Króli (zdjęcia i video)

Piątek, 6 stycznia 2017 15:39

Mimo siarczystego mrozu, który szczypał w policzki, kilkuset rabczan i wypoczywających w Rabce-Zdroju turystów, wzięło udział w zorganizowanym kolejnym rok z rzędu Orszaku Trzech Króli.

Ostrzeżenie o brudnej wodzie

Czwartek, 5 stycznia 2017 20:49

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje odbiorców wody miejskiej zasilanych z wodociągu Szklanówka, że w związku z prowadzonym rozruchem nowej stacji uzdatniania wody "SUW Mszanka", mogą występować okresowe zanieczyszczenia wody pobieranej z sieci miejskiej.

Nowy wicekomendant mszańskiej policji

Czwartek, 5 stycznia 2017 19:43

Anna Pękała, komendant Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, przedstawiła radnym miasta i gminy Mszana Dolna swojego zastępcę. Został nim podkomisarz Wiesław Czamara, który zastąpił na stanowisku Marka Franczyka.

Świąteczna wizyta uczniów u niepełnosprawnego kolegi (zdjęcia)

Czwartek, 5 stycznia 2017 18:41

Uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, już po raz kolejny, udali się z wizytą do niepełnosprawnego kolegi z Mszany Dolnej.

Rekordy kina Śnieżka

Czwartek, 5 stycznia 2017 17:36

Miniony rok kino „Śnieżka” w Rabce-Zdroju może zaliczyć do udanych. pod względem liczby seansów i widzów, którzy na nie przyszli. na koniec 2016 roku „Śnieżka” przygotowała podsumowanie swojej półtorarocznej działalności.

Uzdrowisko w białej szacie

Czwartek, 5 stycznia 2017 14:23

RABKA-ZDRÓJ: Intensywne opady śniegu, trwające od wczorajszego wieczoru niemal nieustannie, przyniosły kilkunastocentymetrową warstwę śniegu. Drogi i chodnika zrobiły się białe, a warunki do jazdy samochodem i spacerów uległy znacznemu pogorszeniu.

Razem dla dzieci z oddziałów onkologicznych (zdjęcia i video)

Środa, 4 stycznia 2017 16:23

Mali Wolontariusze z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce już kolejny rok z rzędu uczą się dostrzegać potrzebujących oraz organizować pomoc na miarę swoich dziecięcych możliwości. W nowym roku szkolnych włączyli się w działalność na rzecz fundacji „Gdy liczy się czas”, wspierającej dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodziny.

Zmarł pochodzący z Rabki-Zdroju ksiądz Szczepan Gacek

Środa, 4 stycznia 2017 12:12

Ksiądz Gacek zmarł po długiej chorobie. Był przez wiele lat proboszczem parafii w Gliczarowie Górnym na Podhalu, ale znany był z działalności górskiej.