Informacje

W Lubomierzu tworzą teatr (zdjęcia)

Czwartek, 8 marca 2018 09:51

„Tworzyć teatr”, to warsztaty w ramach edukacji teatralnej, podczas których uczniowie mają możliwość poznania żmudnej pracy aktora nad rolą oraz reżysera nad tworzeniem spektaklu. W Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu uczniowie kl. III podczas dwudniowego spotkaniu z Arturem Zajtem, aktorem Teatru „Łątka” z Łodzi, mogli spróbować swoich aktorskich i reżyserskich sił w przedstawieniu „Urodziny Kłapouchego”.

Zmarł były dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego

Środa, 7 marca 2018 22:46

Gorczański Oddział Związku Podhalan w Niedźwiedziu poinformował, że w środę zmarł Andrzej Gruszczyk, były dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego, wieloletni sekretarz oddziału Związku Podhalan w Niedźwiedziu, członek Zarządu Głównego Związku Podhalan.

Otwarcie Orlika

Środa, 7 marca 2018 17:37

Od 12 marca rabczański „Orlik” będzie dostępny dla wszystkich, którzy pragną zagrać w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną.

Włamali się do domu mieszkalnego, by ukraść grzejniki. Zostali złapani nim zdążyli wszystkie wynieść

Środa, 7 marca 2018 11:15

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn w środku dnia włamało się do prywatnego domu. Ich łupem padły grzejniki aluminiowe. W chwili wynoszenia zdobyczy zostali złapani zatrzymani przez policjantów. Do próby kradzieży doszło 1 marca w Niedźwiedziu.

Firma z Rabki-Zdroju podbija e-commerce

Środa, 7 marca 2018 09:10

Portal sprzedażowy eBay zaprezentował swoich wyróżniających się sprzedawców. Jest wśród nich firma DTP-SOFT z Rabki-Zdroju Bożeny Kondys, którą założyła wraz z mężem Darkiem w 2006 roku. Dziś razem ze swoim zespołem nie tylko dostarcza oprogramowanie komputerowe klientom biznesowym z całego świata, ale pracuje także nad autorskimi grami komputerowymi dla dzieci.

Trzeba pomóc pogorzelcom z Lubomierza, tylko jak?

Wtorek, 6 marca 2018 22:26

Radny Piotr Doll złożył precedensowy wniosek, żeby z budżetu gminy Mszana Dolna przekazać 20 tys. zł na pomoc pogorzelcom z Lubomierza. Wójt i część radnych uważa, że owszem, pogorzelcom trzeba pomóc, ale gdyby przekazać im tak dużą kwotę, to gmina musiałaby za każdym razem pomagać w podobny sposób innym poszkodowanym w pożarach. A na to gminę nie stać.

Na basenie powstanie centrum leczenia otyłości?

Wtorek, 6 marca 2018 19:31

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju unieważnił przetarg na dzierżawę basenu przy ulicy Do Pociesznej Wody. Ale do urzędu zgłosił się przedsiębiorca zainteresowany wydzierżawieniem terenu. Na środowej sesji radni mają podjąć decyzję, czy wydzierżawić mu nieruchomość bez ogłaszania przetargu.

Archiwalne zdjęcia starego kościółka na wystawie w Muzeum Orkana

Wtorek, 6 marca 2018 15:13

"Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja" - to tytuł wystawy, którą można oglądać w starym kościółku w Rabce-Zdroju.

Znane są już pierwsze gwiazdy, które wystąpią w tym roku w Rabce-Zdroju

Wtorek, 6 marca 2018 14:58

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju ogłosił wstępny program tegorocznych występów, koncertów i wydarzeń, które odbywać się będą w rabczańskim amfiteatrze od kwietnia do września. Są wśród nich m.in. występy Kabaretu pod Wyrwigroszem, Marcina Dańca, a także REGGAE MAJÓWKA i koncert zespołu Cała Góra Barwinków oraz Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem.

Bieg Wilczym Tropem w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Wtorek, 6 marca 2018 12:51

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Rabce-Zdroju rozegrany został bieg pamięci "Wilczym tropem".