Informacje

Wypadek samochodowy w Podobinie

Wtorek, 21 marca 2017 08:27

Kierowca samochodu osobowego Ford, jadąc od strony Mszany Dolnej, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, ściął znak i uderzył w betonowy przepust.

Miastu wpadły do kieszeni 4 miliony złotych. Na co je wyda?

Poniedziałek, 20 marca 2017 16:04

MSZANA DOLNA: Na konto Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej wpłynęły w poniedziałek 4 miliony złotych ze sprzedaży atrakcyjnej, 30-arowej działki koło targowiska przy ulicy Orkana. Teren nabyła firma Silla, prowadząca sieć sklepów spożywczych w ramach spółki Lewiatan.

Mszanka posprzątana (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 marca 2017 14:47

Wędkarze z Koła PZW „Mszanka” zorganizowali akcję sprzątania brzegów i koryta rzeki Mszanka ze śmieci.

Szkoła podąża za trendami

Poniedziałek, 20 marca 2017 08:58

W ostatnim czasie bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju przedmioty, ozdoby, dekoracje, kartki i zaproszenia wykonane własnoręcznie. Rękodzieło cieszy się coraz większą popularnością. By wyjść naprzeciw tym potrzebom w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu organizuje się różnego rodzaju spotkania poświęcone tego typu działaniom. Tym razem zorganizowano warsztaty „Filcowo mi”.

Książki z amerykańskich szkół trafiły do Olszówki

Niedziela, 19 marca 2017 16:52

Niecodzienna przesyłka dotarła do Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Jest to ponad 70 anglojęzycznych książek, które pochodzą z likwidowanych bibliotek w szkołach amerykańskich przy bazach wojskowych w Niemczech.

Pierwsza wiosenna burza

Sobota, 18 marca 2017 21:15

Nad Rabką i okolicą wieczorem kilka razy niebo rozświetlił błysk pioruna i zagrzmiało. Pierwsza wiosenna burza (formalnie jeszcze zimowa), była krótka i szybko minęła. Towarzyszyła jej intensywna ulewa.

Pożarnicze eliminacje

Sobota, 18 marca 2017 20:59

W Szkole Podstawowej w Chabówce odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla gminy Rabka-Zdrój pod patronatem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Tłumy na wykładzie o gender i grupka protestującej młodzieży (zdjęcia)

Piątek, 17 marca 2017 20:39

RABKA-ZDRÓJ: Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wieczorny wykład pt. "GENDER od tolerancji do totalitaryzmu" księdza prof. Dariusza Oko, który odbył się w galerii "Pod Aniołem". Protestować przeciwko poglądom krakowskiego księdza przyszła pod budynek MOK-u około 10-osobowa grupka młodzieży z megafonem, przez który wygłaszali swoje hasła i z transparentami. Zwolenników poglądów duchownego było jednak dziesięciokrotnie więcej i do ostatniego miejsca wypełnili salę w galerii.

Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Rabce-Zdroju przekształca się w publiczną 8-letnią szkołę podstawową

Piątek, 17 marca 2017 12:59

W związku z wdrażaną od 1 września 2017 r. reformą edukacji w Polsce, Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Rabce-Zdroju informuje, iż z dniem 1 września 2017 roku, zostanie przekształcone w 8-letnią publiczną szkołę podstawową.

Anna Paluch broni uzdrowisk przed medialnymi atakami

Piątek, 17 marca 2017 12:16

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na zakończenie wyjazdowego posiedzenia Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w Rabce-Zdroju, posłanka Anna Paluch zarzuciła mediom, że atakują polskie uzdrowiska zarzutami o zbytnie zanieczyszczenie powietrza, podczas gdy jakość powietrza w uzdrowiskach nie jest o wiele gorsza niż gdzie indziej.