• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Informacje

Zakażą palenia pelletem w Rabce?

Środa, 15 stycznia 2020 20:07

Takie są propozycje, według Gazety Krakowskiej, zmian w Planie Ochrony Powierza dla Małopolski. Władze województwa chcą zaostrzyć jego zapisy, bo dotychczasowe działania, w tym m.in. dotacje na wymianę pieców, nie przyniosły większych efektów - powietrze jest nadal zanieczyszczone.

Ruszają przygotowania do odbudowy willi Pod Aniołem

Środa, 15 stycznia 2020 17:26

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zabytkowej willi Pod Aniołem, którą spłonęła częściowo we wrześniu 2018 roku. Firma, która wygra przetarg, będzie mieć za zadanie przygotować projekt odbudowy budynku i gotowe pozwolenie na rozpoczęcie prac.

Potrącenie starszej kobiety na ul. Poniatowskiego

Środa, 15 stycznia 2020 10:30

RABKA-ZDRÓJ: Rano na ulicy Poniatowskiego samochód osobowy potrącił 75-letnią kobietę.

Badanie natężenia ruchu przed szkołą w Chabówce. Konieczna budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych

Wtorek, 14 stycznia 2020 20:57

W dniach od 12 do 19 grudnia przy Szkole Podstawowej w Chabówce przeprowadzono badania natężenia i parametrów ruchu. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Jak się okazało, połowa kierowców przekracza tu dozwoloną prędkość, zdarzają się też przypadki, gdy ktoś pędzi obok szkoły z prędkością do 100 km/h.

Dr Katarzyna Ceklarz na medal

Wtorek, 14 stycznia 2020 20:38

Katarzyna Ceklarz z Rabki-Zdroju, doktor nauk humanistycznych, otrzymała we wtorek w Nowym Targu najwyższe powiatowe wyróżnienie - Medal Pamiątkowy Podhala, przyznawany najbardziej zasłużonym osobom w powiecie nowotarskim. Wręczył go jej starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Stłuczka koło urzędu (zdjęcia)

Wtorek, 14 stycznia 2020 17:23

RABKA-ZDRÓJ: Po południu na skrzyżowaniu koło urzędu miejskiego zderzyły się dwa samochody osobowe.

Radny z Lubomierza: w Krakowie wycinają drzewa na potęgę, a nas chcą uczyć ochrony środowiska. A gorczański park to cmentarzysko

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 20:18

MSZANA DOLNA: Radni gminy są przeciwni, która ma chronić krajobraz w Małopolsce. Podczas dyskusji głos na ten temat zabrał radny Krzysztof Gniecki z Lubomierza, który powiedział, że las w Gorczańskim Parku Narodowym to cmentarzysko. W dodatku, jak mówił, w Krakowie nie mają problemu z tym, żeby wycinać drzewa „a u nas chcą zrobić swego rodzaju ZOO i przyjeżdżać tu oglądać nas”.

Dobry wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:34

Ponad 63 tysiące złotych zebrano podczas niedzielnego finału WOŚP w Rabce-Zdroju. W sumie w mieście i okolicznych miejscowościach kwestowało 60 wolontariuszy rabczańskiego sztabu. W samym mieście odbyło się też kilka wydarzeń towarzyszących Orkiestrze.

W stacji Kasina Ski uroczyście otwarto sezon narciarski w Małopolsce

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 14:11

W tym roku województwo małopolskie wraz z Małopolską Organizacja Turystyczną zaprosiło wszystkich narciarzy do Kasiny Wielkiej w powiecie limanowskim, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk, najbardziej utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej.

Pizza Italiana w cieniu Wezuwiusza, czyli ZSTI w drodze do Neapolu (zdjęcia)

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:26

Smak prawdziwej neapolitańskiej pizzy, ale i tajniki jej przyrządzania zdradzone przez włoskiego szefa kuchni mogli poznać w piątkowe przedpołudnie uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, którzy m.in. w ten sposób przygotowują się do kolejnego zimowego wyjazdu – tym razem kierunek podróżny to Neapol.