Informacje

Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu dla OSP Chabówka (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 lutego 2017 14:12

17 lutego roku na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodów ratowniczo- gaśniczych, pozyskanych w ubiegłym roku przy współfinansowaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Najwięcej ślubów jest w Niedźwiedziu

Niedziela, 19 lutego 2017 12:11

Gmina Niedźwiedź - to tu odnotowano najwyższy w Małopolsce wskaźnik ślubów.

Zagłosuj na książkę, której współautorką jest rabczanka

Piątek, 17 lutego 2017 19:11

Książka pt. "Kultura ludowa Górali Sądeckich", której współredaktorką jest Katarzyna Ceklarz z Rabki-Zdroju, etnolożka, badacz kultury regionu i sekretarz stowarzyszenia Kulturowy Gościniec, została nominowana do Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora.

Dzięcioły zaatakowały pasiekę

Piątek, 17 lutego 2017 18:32

Około 50 uli styropianowych w pasiekach należących do mistrza pszczelarskiego Rafała Pietrzaka z Rabki-Zdroju zaatakowały dzięcioły. Straty szacowane są na ok. 4 tys. zł.

Sanatorium Szebesty ocalone od sprzedaży?

Piątek, 17 lutego 2017 17:17

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargi marszałka Wojciecha Saługi i przyznał rację wojewodzie śląskiemu Jarosławowi Wieczorkowi w sprawie dotyczącej zakazu prywatyzacji uzdrowisk w Rabce-Zdroju, Goczałkowicach oraz w Górkach Wielkich. Oznacza to, że placówki nie zostaną sprzedane - informuje "Dziennik Zachodni".

Akcja honorowego krwiodawstwa

Piątek, 17 lutego 2017 15:27

W niedzielę 19 lutego w godzinach od 9:00 do 14:00 w salkach katechetycznych przy Parafii Św. Teresy w Rabce-Zdroju będzie można honorowo oddać krew. Zbiórkę krwi organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział terenowy w Nowym Targu przy współpracy z Parafią Św. Teresy.

Prezydent na nartach na Polczakówce (zdjęcia)

Czwartek, 16 lutego 2017 17:34

Dobiegła końca wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju. Po wizycie w Liceum Romera, o której wspominaliśmy we wcześniejszym artykule, prezydent udał się na wyciąg narciarski na Polczakówce. Przez cały pobyt w mieście towarzyszyła mu m.in. burmistrz Ewa Przybyło.

Prezydent gości w Rabce-Zdroju. Zaczął od wizyty w Romerze (zdjęcia)

Czwartek, 16 lutego 2017 14:01

Prezydent Andrzej Duda ma już za sobą wizytę w Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera. W szkole złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą jej absolwentów, w tym śp. prezydentową Marię Kaczyńską.

Blachotrapez oficjalnym partnerem piłkarskiej reprezentacji Polski

Czwartek, 16 lutego 2017 12:38

15 lutego w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej została podpisana umowa, na mocy której firma Blachotrapez, czołowy producent pokryć dachowych i elewacyjnych z Rabki-Zdroju, uzyskała tytuł „Oficjalnego Partnera Reprezentacji Polski”.

Rozstrzygnięto konkurs na wiersz miłosny (zdjęcia)

Środa, 15 lutego 2017 21:46

W Walentynki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie XXIV edycji konkursu „Serduszkowy wiersz”. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali Dorota Gruca z ZSPiG w Ponicach i Jan Gumbisz z Kielc.