Informacje

Chóry kolędowały (zdjęcia)

Środa, 10 stycznia 2018 16:56

Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju byli organizatorami wieczoru kolęd „Gore gwiazda Jezusowi”, który odbył się w galerii „Pod Aniołem”.

Jadą kolędować do Częstochowy

Wtorek, 9 stycznia 2018 23:20

W niedzielę 14 stycznia w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie o godzinie 11.00 odbędzie się Msza Św. podczas której kolędować będzie Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna oraz strażacy z jednostki w Mszanie Dolnej i Piekiełku.

Opozycja zarzuca kompromitację radnym obozu Ewy Przybyło

Wtorek, 9 stycznia 2018 23:18

RABKA-ZDRÓJ: Radni klubu Nasze Miasto odpowiedzieli na rezolucję podjętą przez Radę Miejską w Rabce-Zdroju ws. drastycznej podwyżce stawek opłaty za korzystanie ze środowiska. Pisaliśmy o tym 30 grudnia w artykule pt. "Burmistrz sprzeciwia się drastycznej podwyżce, ale opozycja wytyka, że za późno". Zdaniem radnych klubu, na czele którego stoi Rafał Hajdyła, burmistrz Ewa Przybyło wystąpiła przeciwko rządowi Rzeczpospolitej Polskiej, a radnym, którzy ją popierają , zarzucają kompromitację.

Kolejna działka dobrze sprzedana

Wtorek, 9 stycznia 2018 23:02

Wysokie ceny nieruchomości w Mszanie Dolnej. W październiku ub. roku miasto sprzedało zaledwie 10-arową działkę przy ulicy Starowiejskiej za 1 mln 670 tys. złotych. Jeszcze na starym roku magistrat korzystnie pozbył się także innej nieruchomości.

Kultywują tradycję wspólnego kolędowania (zdjęcia)

Wtorek, 9 stycznia 2018 22:11

Stowarzyszenie KGW Olszówka zorganizowało wspólne kolędowanie dla mieszkańców wsi.

Porzucone pieski

Wtorek, 9 stycznia 2018 10:38

Dziś w Rabce-Zdroju na ul. Podhalańskiej, w rejonie budynków "GS", znaleziono porzucone dwa pieski.

Kolędowanie z chórami (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 21:57

W weekend rabczańskie chóry kolędowały w kościołach gminy Rabka-Zdrój - 6 stycznia w kościele parafialnym w Chabówce, a 7 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Remiza do wynajęcia

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 16:26

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce planują ogłosić przetarg i znaleźć firmę, która wydzierżawi połowę otwartego parę miesięcy temu budynku Wiejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego i będzie tam np. organizować wesela.

Medal dla Zofii Zborek

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 15:18

Zofia Zborek, nauczyciel muzyki i twórca chóru Adoramus ze Rdzawki, został uhonorowana Medalem Pamiątkowym Podhala za zasługi dla powiatu nowotarskiego.

Suche powietrze to już nie problem pomoże ci Rabczańska Solanka (materiał promocyjny)

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 13:48

Rabczańska Solanka to naturalna woda lecznicza chlorkowo - sodowa (solanka), jodkowa, eksploatowana z „rabczańskich złóż” przez Zakład Górniczy działający przy Uzdrowisku Rabka S.A.