• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Koncert Heavy Way w Starej Winiarni

Sobota, 7 września 2019 08:43

W znanym klubie Muzyczny Folwark Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej wystąpił nowotarski zespół Heavy Way.

Nowe parkomaty na ulicach Rabki-Zdroju. Ulica Parkowa i parking koło cmentarza już płatne (zdjęcia)

Piątek, 6 września 2019 17:36

Na terenie Rabki-Zdroju pojawiły się trzy nowe parkometry. Pierwszy stanął przy ulicy Parkowej i pobiera opłaty od kierowców parkujących na miejscach postojowych wzdłuż tej ulicy i na parkingu naprzeciwko dawnej restauracji Gwiazda. Drugie urządzenie stanęło przy parkingu koło cmentarza parafialnego przy ul. Orkana. Trzeci parkomat zastąpił stary na parkingu koło restauracji Zdrojowa.

Dziękczynienie za plony i integracja na lokalnym festynie w Kasince Małej (zdjęcia)

Piątek, 6 września 2019 14:46

Każdego roku pragniemy złożyć Bogu dziękczynienie za owoce pracy rolników oraz prosimy Go o błogosławieństwo i urodzaje na przyszły rok. Słowa wdzięczności i błagania tym razem skierowali mieszkańcy osiedla Zagródce z Kasinki Małej, którym przypadł w udziale zaszczyt organizacji corocznym dożynek parafialnych.

Olszowskie gospodynie w drugim etapie V edycji Bitwy Regionów (zdjęcia)

Piątek, 6 września 2019 11:48

Stowarzyszenie KGW Olszówka wzięło udział w drugim etapie V edycji „Bitwy Regionów”, który odbył się w Czorsztynie. Do tego etapu zakwalifikowało się 10 Kół Gospodyń Wiejskich, które wyłonione zostały spośród 75 kół z terenu Województwa Małopolskiego zgłoszonych do konkursu. Olszowskie gospodynie do zmagań konkursowych przygotowały tradycyjne „moskole” z masłem czosnkowym.

Nie ma pieniędzy na odbudowę Gwiazdy, ale Wieczorkowscy nie rezygnują

Czwartek, 5 września 2019 19:05

RABKA-ZDRÓJ: Spółka należąca do rodziny Wieczorkowskich poprosiła miasto o obniżenie czynszu za dzierżawę działki koło dawnej restauracji "Gwiazda" przy ul. Parkowej, do czas rozpoczęcia odbudowy zabytkowego budynku.

Mecz o Mistrzostwo IV ligi: Wierchy Rabka-Zdrój -Poprad Muszyna

Czwartek, 5 września 2019 17:40

8 września (niedziela) o godz. 16.00 na stadionie im. Antoniego Matery przy ulicy Jana Pawła II rozegrany zostanie mecz IV ligi, w którym gospodarze Wierchy Rabka-Zdrój podejmować będą drużynę MKS Poprad Muszyna.

Piesek czeka na właściciela

Czwartek, 5 września 2019 16:04

Na terenie Rabki-Zdroju znaleziono psa.

Wypadek na światłach koło Janosika

Czwartek, 5 września 2019 14:09

RABKA-ZDRÓJ: Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic Zakopiańskiej Podhalańskiej zderzyły się dwa samochody.

Gminna delegacja na dożynkach w Margoninie

Czwartek, 5 września 2019 13:46

Przedstawiciele gminy Mszana Dolna z wójtem Bolesławem Żabą na czele, wzięli udział w Dożynkach Gminno – Parafialnych w Margoninie (województwo wielkopolskie, powiat chodzieski).

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na wykład

Czwartek, 5 września 2019 13:10

RABKA-ZDRÓJ: Kolejny wykład z cyklu "Światopoglądy" odbędzie się 10 września, we wtorek o 17.00 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju przy ul. Orkana 27 (budynek dworca kolejowego). Jego tematem będą pytania dotyczące natury ludzkiej i próby na nie odpowiedzi, jakie dają nauki przyrodnicze.