• Sobota, 25 maja 2019
  • Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Informacje

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała bus relacji Jordanów - Kraków. Kierowca skończył kurs o g. 22 a zaczął o g. 4.35 rano

Piątek, 17 maja 2019 14:26

Autobus kursujący na linii regularnej pomiędzy Krakowem a Jordanowem został skontrolowany w piątek przez Inspekcję Transportu Drogowego. W trakcie oględzin pojazdu inspektorzy stwierdzili kilka poważnych usterek.

Dorota Zubek ponownie prezesem miejsko-gminnego oddziału ZNP

Piątek, 17 maja 2019 10:19

Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z terenu miasta i gminy Mszana Dolna wybrali władze oddziału.

Cięcia etatów w administracji i wśród pracowników obsługi szkół. Nowa norma to 1 etat sprzątaczki na 1000 m.kw.

Czwartek, 16 maja 2019 21:05

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Chabówce obawiają się, że jeżeli już dzisiaj pracownicy obsługi z trudem utrzymują czystość w szkole na odpowiednim poziomie, to planowane od 1 września przez władze miasta cięcia etatów wśród sprzątaczek spowodują, że w szkole nie będą spełnione warunki sanitarno-epidemiologiczne. - Szukanie oszczędności w oświacie jest nie tyle wyborem, co koniecznością - odpowiada burmistrz Leszek Świder.

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Czwartek, 16 maja 2019 19:44

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna odbędzie się w dniach 18-19 maja w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, przy ul. Starowiejskiej 4.

Będzie stadion w Rdzawce?

Czwartek, 16 maja 2019 17:42

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przymierza się do zakupu działki w Rdzawce pod boisko sportowe, ale konkretów jeszcze nie ma.

Rabka-Zdrój pilnie poszukuje nauczycieli do prowadzenia zajęć dodatkowych

Czwartek, 16 maja 2019 16:43

Gmina Rabka-Zdrój ogłasza nabór na nauczycieli matematyki, informatyki, języka angielskiego oraz innych przedmiotów ogólnych do prowadzenia zajęć w ramach projektu Małopolskie Talenty.

Prezentacja urządzeń grzewczych na podczerwień

Czwartek, 16 maja 2019 14:34

Gmina Rabka-Zdrój wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej oraz firmą EkoEnergia zapraszają mieszkańców na prezentację ekologicznych i energooszczędnych urządzeń grzewczych na podczerwień.

Szkolny Konkurs pt. Pokaz mody ekologicznej (zdjęcia)

Czwartek, 16 maja 2019 11:18

Sala Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce - Zdroju zamieniła się w wybieg dla modelek i modeli. Dzieci z klasy”0” oraz klasy pierwszej i drugiej wzięły udział w konkursie na projekt i wykonanie stroju z surowców wtórnych pt. "Pokaz mody ekologicznej". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Urząd Miejski w Rabce - Zdroju.

Urząd znalazł firmę do budowy wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. Długo zapowiadana inwestycja może ruszyć

Środa, 15 maja 2019 21:34

RABKA-ZDRÓJ: Magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę letniej atrakcji parku - wodnego placu zabaw. Mimo iż jeszcze kilka miesięcy temu nowe władze planowany zrezygnować z inwestycji, dziś już wiemy, że powstanie. Wodny plac zabaw wybuduje ta sama firma, która buduje już bulwary nad Poniczanką.

Radny pyta o rozbudowę wyciągu narciarskiego

Środa, 15 maja 2019 18:45

Podczas sesji Rady Powiatu Nowotarskiego w Nowym Targu, radny powiatowy Marek Szarawarski z Rabki-Zdroju zaapelował do władz powiatu o udzielenie pomocy właścicielowi wyciągu narciarskiego w Chabówce przy uzyskaniu pozwolenia na jego rozbudowę.