• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Informacje

50 lat i więcej razem w Rdzawce (zdjęcia)

Sobota, 4 maja 2013 19:44

3 maja w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rdzawce, odbył się jubileusz 50-lecia (i więcej) małżeństwa, które obchodziło 17 par naszych mieszkańców.

Patriotyczna majówka w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Sobota, 4 maja 2013 16:40

Patriotyczna część tegorocznej majówki rozpoczęła się w Rabce-Zdroju 1 maja.

Uroczystości w Lubomierzu: 50-lecie OSP (zdjęcia)

Piątek, 3 maja 2013 18:05

Z udziałem ważnych gości - posłów, władz powiatu, gminy, przedstawicieli województwa oraz delegacji i pocztów sztandarowych - w niedzielne popołudnie odbyły się uroczystości jubileuszu powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu (gmina Mszana Dolna) połączone z oficjalnym oddaniem do użytku zmodernizowanej remizy.

Powicher z wizytą na Słowacji (zdjęcia)

Piątek, 3 maja 2013 10:43

Zespół regionalny Powicher ze Rdzawki gościł - w ramach rewizyty - przez trzy dni na Słowacji w miejscowości Mośovce.

Rabka-Zdrój będzie współpracować z Węgrami? (zdjęcia)

Czwartek, 2 maja 2013 20:42

Jeszcze nie wiadomo, jak miałaby taka współpraca wyglądać i czy na pewno zostanie podjęta, ale wiele wskazuje na to, ze Rabka-Zdrój będzie miała nowe miasto partnerskie. Po Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, kolejnym kierunkiem mają być Węgry i tamtejsze miasto Kiskunfélegyháza. Dziś do uzdrowiska przyjechała oficjalna delegacja tego miasta z propozycją współpracy i zaproszeniem swoje święto.

Skromna, ale cenna wygrana Turbacza. Kryzys minął?

Czwartek, 2 maja 2013 17:37

Turbacz Mszana Dolna wygrał dziś 1:0 na własnym boisku z LKS Orzeł Wojnarowa, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa trzy minuty przed końcem meczu. Wygrana z pewnością podbudowała morale zespołu, który po rundzie jest liderem V ligi, ale rundę wiosenną zaczął w nie najlepszym stylu.

Warsztaty teatralne w MOK

Czwartek, 2 maja 2013 15:21

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza wszystkich chętnych z klas gimnazjalnych i licealnych, którzy mieliby ochotę zmierzyć się ze sceną, na warsztaty teatralne.

Mszana Dolna bierze milion złotych kredytu

Czwartek, 2 maja 2013 14:20

Rada Miasta zgodziła się, żeby urząd zaciągnął kredyt w wysokości miliona złotych. Jak wyjaśniała radnym skarbnik Bernadeta Ziemianin, zostanie on - zgodnie z wcześniejszym planem - przeznaczony na spłatę dotychczas zaciągniętych kredytów i zobowiązań.

Pobicie starszego mężczyzny w Rabce-Zdroju. Świadek zarzuca policji brak działań - policja udowadnia, że zadziałała prawidłowo i skutecznie

Środa, 1 maja 2013 12:20

Przy ulicy Do Pociesznej Wody, naprzeciwko basenu, w biały dzień pobity został starszy mężczyzna, mieszkaniec Warszawy. Zaczepiło go dwóch, około 20-letnich mężczyzn, i po krótkim nieporozumieniu został dwukrotnie uderzony w twarz. Czytelniczka z Rabki-Zdroju, która była świadkiem zdarzenia uważa, że wezwani na miejsce policjanci nie zrobili zbyt wiele by złapać sprawców. Policja odpiera zarzuty twierdząc, że zatrzymała podejrzanego, ale nic więcej nie można było zrobić, bo poszkodowany warszawiak odmówił złożenia zawiadomienia.

Strażacy zachęcają do zwiedzania jednostki

Środa, 1 maja 2013 11:29

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu poinformowała, że w okresie miesiąca maja i wakacji istnieje możliwość zwiedzania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.