• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Informacje

Kiedy w Rabce-Zdroju znów będzie obowiązywał plan zagospodarowania przestrzennego?

Piątek, 20 lipca 2012 17:43

Kiedy będzie studium zagospodarowania przestrzennego, kiedy będzie plan miejscowy? - z takimi pytaniami przyszedł na sesję Rady Miejskiej były radny, a obecnie szef rabczańskiego klubu ekologicznego Edward Żurek.

Odkryj Beskid Wyspowy - w niedzielę na Polczakówce

Piątek, 20 lipca 2012 17:00

Akcja "Odkryj Beskid Wyspowy", której celem jest popularyzacja tych nieco zapomnianych gór i całego regionu, gościć będzie w najbliższą niedzielę (22 lipiec) w Rabce-Zdroju.

Grunwaldzka tradycja w Mszanie Dolnej (zdjęcia)

Piątek, 20 lipca 2012 15:13

Zaczęło się trzy lata temu. 15 lipca 2010 roku, w okrągłą 600-ną rocznicę bitwy na polach Grunwaldu po raz pierwszy zgromadziliśmy się pod białym krzyżem na naszym, mszańskim Grunwaldzie. Nawet udało się wtedy metalowy krzyż oczyścić ze rdzy i pomalować. Pojawiła się też wtedy nowa tablica informacyjna. Uroczystości na wzgórzu grunwaldzkim mają skromny charakter - msza św. za Ojczyznę, za tych co swoje życie oddali w walce o wolność i niepodległość, ale też przynosimy intencje naszego miasta i jego mieszkańców. Prosimy do polowego ołtarza kapłanów z obu naszych miejskich parafii.

Rada pozbywa się nielubianego prawnika

Czwartek, 19 lipca 2012 16:45

RABKA-ZDRÓJ: Wielokrotnie krytykowany, szczególnie przez przewodniczącą Marię Górnicką-Orzeł, miejski prawnik Paweł Kukla, nie będzie już reprezentował Rady Miejskiej przed sądami. Radni zastąpili go innym prawnikiem - Martą Gwiazdoń.

Raba Wyżna: był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Czwartek, 19 lipca 2012 10:33

Wczoraj o godz 18:20 w Rabie Wyżnej policjanci zatrzymali mieszkańca Raby Wyżnej, który kierował nie zarejestrowanym motorowerem marki Malaguti, Jak się okazało, miał prawomocny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu,a w dodatku kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwym. w pierwszym badaniu miał 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany rabianin stanie przed sądem.

Wieczorno-nocne poszukiwania zaginionego mieszkańca Ponic

Czwartek, 19 lipca 2012 09:51

14 ratowników GOPR, 12 policjantów i 9 strażaków szukało wczoraj wieczorem 43-letniego mieszkańca Ponic.

Czytelnicy: horror szaletowy trwa

Środa, 18 lipca 2012 11:12

LIST. W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju problem toalet nie został rozwiązany. Po interwencji TVP Kraków, zamknięto stalowymi sztabami dotychczasowe szalety, które zastąpiono przenośnymi kibelkami - Toi Toi.

Czy miasto powinno dotować rabczańskie gazety?

Środa, 18 lipca 2012 11:02

RABKA-ZDRÓJ: Takie pytanie postawiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł, gdy okazało się, że dwie lokalne gazety "Wieści Rabczańskie" i "Wiadomości Rabczańskie" są wspierane finansowo przez Urząd Miasta. Roczne dotacje mają sięgać kilkunastu tysięcy złotych.

Rabka wysoko w ogólnopolskim rankingu

Środa, 18 lipca 2012 08:21

Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił prestiżowy ranking 100 najlepszych samorządów. Rabka-Zdrój w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie zajęła 35. miejsce w skali całego kraju.

Miasto wygrywa z ekologami długi spór o wycinkę drzew w Parku Zdrojowym. Będą dalsze cięcia

Wtorek, 17 lipca 2012 18:02

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Nowym Sączu uznało, że ubiegłoroczna decyzja Starostwa Powiatowego w Nowym Targu zezwalająca na wycinkę kilkudziesięciu drzew w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, była zgodna z prawem. Na decyzję w tej sprawie przyszło czekać prawie rok. Burmistrz Ewa Przybyło zapowiada, że dalsza wycinka będzie kontynuowana w sierpniu, gdy tylko miasto znajdzie wykonawcę tych robót.