• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Informacje

Laur dla Zygmunta Wójtowicza

Czwartek, 11 października 2012 16:20

RABKA-ZDRÓJ: Zygmunt Wójtowicz - rabczański rzeźbiarz i gawędziarz - został wyróżniony w XI Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim „Patroni Naszych kościołów” za rzeźbę św. Józefa Robotnika. Wernisaż pokonkursowy miał miejsce 29 września w kościele Karmelitów Bosych w Zawoi.

Jagnięcina podhalańska - także z okolic Mszany Dolnej i Niedźwiedzia

Czwartek, 11 października 2012 12:55

Gmina Niedźwiedź oraz sołectwa z gminy Mszana Dolna: Olszówka, Raba Niżna, Łostówka, Łętowe i Lubomierz - to rejon w którym Unia Europejska zezwoliła na hodowlę owiec, z których pochodzi mięso od dziś chronione nazwą "jagnięcina podhalańska".

Mieszkańcy Mszany Dolnej nowych radnych wybiorą w grudniu

Czwartek, 11 października 2012 11:19

Wybory uzupełniające do Rady Miasta w Mszanie Dolnej odbędą się 9 grudnia - poinformowała Maria Zięba, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu. Mieszkańcy Mszany Dolnej wybiorą radnych w dwóch okręgach. Zastąpią oni dotychczasowych radnych Rafała Darę i Macieja Dulębę. Obaj, zgodnie z wyrokiem sądu, stracili mandaty, bo złamali prawo prowadząc działalność gospodarczą na mieniu gminy.

Ukradli znak na Garncarskiej, ale zakaz wjazdu nadal obowiązuje (zdjęcia)

Środa, 10 października 2012 21:11

RABKA-ZDRÓJ: Nieznany sprawca ukradł znak zakazu wjazdu na ul. Garncarską od strony miasta. Chodzi o skrót prowadzący przez Dzielce. Obecnie, na czas budowy ronda U Łopaty, na drodze tej wprowadzono ruch jednokierunkowy - od strony Skomielnej Białej. Mimo to wielu kierowców próbuje skrócić sobie drogę i jeździ przez Dzielce od strony Rabki, co jest zabronione.

Kilometr nowej drogi z Rabki do Ponic za pół miliona złotych (zdjęcia)

Środa, 10 października 2012 18:57

Firma MOTA - ENGIL Central Europe S. A. z Krakowa wygrała przetarg na przebudowę kilometrowego odcinka drogi powiatowej Rabka-Zdrój (ul. Podhalańska) - Ponice. Cena wybranej oferty to 575 tys. zł.

Fatalny falstart MGKS Mszanka Mszana Dolna.0:3 na inaugurację sezonu III ligi siatkówki

Wtorek, 9 października 2012 19:12

W meczu I kolejki III ligi małopolskiej w siatkówce mężczyzn MGKS Mszanka Mszana Dolna poległa na własnym parkiecie 0:3 z MKS-em Andrychów

Komunikat Zarządu Powiatu Nowotarskiego w sprawie rozkładu pracy aptek

Wtorek, 9 października 2012 16:05

W odpowiedzi m.in. na słowa burmistrz Rabki-Zdrokju Ewy Przybyło, które zapowiedziała, że będzie walczyć o przywrócenie nocnych dyżurów aptek w uzdrowisku, Zarząd Powiatu Nowotarskiego wydał komunikat w którym przekonuje, że nocne dyżury aptek nie są potrzebne.

Rozbierano stary dom U Łopaty (zdjęcia)

Poniedziałek, 8 października 2012 21:11

Stary, drewniany, a do niedawna zamieszkały jeszcze dom na skrzyżowaniu U Łopaty został rozebrany. Na działce, na której stał, powstanie rondo, którego budowa twa już od połowy września. Rodzina zamieszkująca dom, przypomnijmy, została tymczasowo zakwaterowana w mieszkaniu w Rynku. W przyszłym roku, zgodnie z umową, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wybuduje jej nowy dom.

Ks. Piotr Wojtyła w rocznicę podpalenia kościółka na Obidowej: Szatan posłużył się człowiekiem... (zdjęcia)

Poniedziałek, 8 października 2012 20:43

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października, w drewnianym, zabytkowym kościółku pw. Św. Krzyża "na Obidowej" (Piątkowej Górze) odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 18. rocznicy ugaszenia pożaru świątyni. Mszę odprawili: ks. Piotr Wojtyła - proboszcz parafii w Rdzawce i ks. Czesław Poloczek - rektor kościoła św. Krzyża.

Pijany 18-latek wpadł do rzeki

Poniedziałek, 8 października 2012 12:24

Do niecodziennego wypadku doszło wczoraj wieczorem ok. godz. 19.00 przy ulicy Topolowej w Mszanie Dolnej. Siedzący na brzegu potoku Słomka 18-latek, stracił nagle równowagę i wpadł do koryta. Pech chciał, że w tym miejscu było betonowe. Chłopak doznał urazu głowy i trafił do szpitala w Limanowej, gdzie pozostał na leczeniu.