• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Zielone Świątki w Chabówce (zdjęcia)

Wtorek, 29 maja 2012 11:43

Po raz pierwszy przy tzw. "białej kapliczce" na roli Kaczmarczykowej zostały zorganizowane Zielone Świątki, rozpoczęte mszą św. polową celebrowaną przez ks. infułata Ireneusza Skubisia - redaktora naczelnego tygodnika „Niedziela” oraz ks. kanonika Pawła Skowrona - proboszcza miejscowej parafii.

W Mszanie Dolnej otwarto pierwszą w okolicy profesjonalną winiarnię (zdjęcia)

Wtorek, 29 maja 2012 10:18

W XVI-wiecznym Kasztelu Folwark Stara Winiarnia otwarto winiarnię z prawdziwego zdarzenia. W klimatycznych wnętrzach odbywają się degustacje prowadzone przez sommeliera.

Narybek Mszanki triumfuje

Poniedziałek, 28 maja 2012 19:20

Na Miejskiej Hali Sportowej przy ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej odbył się I Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez MGKS Mszanka. W zawodach wzięły udział drużyny Gimnazjum Laskowa, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz Kadeci MGKS "Mszanka" Mszana Dolna. W

Festiwal Nauki w Rabie Wyżnej

Poniedziałek, 28 maja 2012 17:16

Już po raz czwarty w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II Raba Wyżna odbył się Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego.

Nietrzeźwy mieszkaniec Rabki-Zdroju zatrzymany na planie filmowym

Poniedziałek, 28 maja 2012 13:22

49-letni rabczanin został zatrzymany przez policję na planie filmu "Szpiedzy w Warszawie", który jest kręcony na stacji PKP w Kasinie Wielkiej.

Wypadek w Chabówce. Nietrzeźwy 21-latek z Rdzawki za kierownicą

Poniedziałek, 28 maja 2012 10:53

Minionej nocy w Chabówce doszło do wypadku, który mógł się skończyć tragicznie. Kierowany przez 21-letniego mieszkańca Rdzawki samochód Ford z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i wywrócił się. Jak się okazało, kierowca miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W samochodzie jechała z nim 20-letnia mieszkanka Nowego Targu. Na szczęście oboje odnieśli tylko lekkie obrażenia.

Orkiestra ze Skawy wyróżniona

Poniedziałek, 28 maja 2012 10:04

W niedzielę w Szczawnicy odbył się VI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. O miano najlepsze rywalizowało 11 orkiestr dętych.

Zbigniew Wójciak będzie podwójnym dyrektorem?

Niedziela, 27 maja 2012 11:30

RABKA-ZDRÓJ: Starosta nowotarski Krzysztof Faber zaprzecza, że powiat planuje połączenie Teatru Lalek "Rabcio" i Muzeum Regionalnego im. Władysława Orkana w jedną jednostkę. Taki plan zrealizowano w Nowym Targu łącząc Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowe Centrum Kultury i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Choć w Rabce-Zdroju ten scenariusz ma się nie powtórzyć, to starosta Faber poinformował na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, że poważnie brane jest pod uwagę rozwiązanie, że obiema placówkami zarządzał jeden dyrektor, w tym wypadku Zbigniew Wójciak.

Piknik budowlany w Tech-Budzie (zdjęcia)

Sobota, 26 maja 2012 14:08

RABKA-ZDRÓJ: Około 40 firm z branży budowlanej prezentowało dziś swoje produkty i towary na II Pikniku "Buduj z Tech-Budem", który rano rozpoczął się na terenie tego największego w Rabce-Zdroju marketu budowlanego przy ulicy Kasprowicza. Ci, którzy odwiedzili Tech-Bud mieli okazję zapoznać się z szerokim asortymentem towarów, ich nowatorskim zastosowaniem i możliwościami technologicznymi, mogli skorzystać z bezpłatnego poczęstunku, przygotowanych rabatów i wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Zainteresowanie było duże.

Rabka-Zdrój: samochód potrącił 16-latkę na przejściu dla pieszych - kierowca uciekł i jest poszukiwany

Piątek, 25 maja 2012 19:25

Policjanci poszukują kierowcy, który dziś, wczesnym przedpołudniem, potrącił 16-letnią dziewczynę na przejściu dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II. Nastolatkę zabrano do szpitala, ale po badaniu okazało się, że na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń - jest tylko ogólnie potłuczona. Mimo to policjanci zamierzają znaleźć kierowcę i postawić mu zarzuty. Będą też sprawdzać m.in. czy nie uciekł z tego powodu, że był na przykład pod wpływem alkoholu.