• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości

Szansa na unijną dotację dla mieszkańców gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź

Środa, 21 grudnia 2011 17:31

Zarząd Województwa Małopolskiego poinformował o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Piękna Ziemia Gorczańska" działającej na terenie gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź - wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: "Małe projekty", "Odnowa i rozwój wsi", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

Darmowa zbiórka elektrośmieci w gminie Raba Wyżna

Środa, 21 grudnia 2011 11:49

Urząd Gminy w Rabie Wyżnej informuje, że w dniu 12 stycznia 2012 (czwartek) odbędzie się darmowa zbiórka elektrośmieci. Lokalizacja punktów zbiórki: Raba Wyżna - na parkingu przy kościele w godzinach od 8:00 do 11:00, Harkabuz - na parkingu przy remizie OSP w godzinach od 8:00 do 11:00.

Ogromne zainteresowanie wolontariuszy finałem WOŚP w Rabce-Zdroju

Środa, 21 grudnia 2011 11:31

Około 80 osób, głównie młodzież gimnazjalna i licealna z rabczańskich szkół, wyraziło chęć udziału w organizacji i kweście z okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na początku stycznia przyszłego roku. Jak co roku swój sztab ma również Rabka-Zdrój, a organizatorem uzdrowiskowego finału jest Stowarzyszenie Lokomotywa. Siedzibą sztabu będzie po raz pierwszy kino "Śnieżka".

Oficjalne otwarcie mostu na ul. Sądeckiej w Rabce-Zdroju. Mały zgrzyt na uroczystości

Wtorek, 20 grudnia 2011 21:20

RABKA-ZDRÓJ: Z udziałem przedstawicieli samorządu powiatowego i miejskiego, które wspólnie realizowały odbudowę mostu na rzece Raba w ciągu ulicy Sądeckiej, odbyła się dziś uroczystość symbolicznego otwarcia i poświęcenia tej ważnej dla Rabki-Zdroju przeprawy.

Już wiadomo, kto przez najbliższe 3 lata będzie odśnieżał drogi i chodniki Rabki-Zdroju, Chabówki, Rdzawki i Ponic

Wtorek, 20 grudnia 2011 21:00

Cztery firmy - w tym trzy rabczańskie: Zakłady Komunalne Sp. z.o.o., FHU Kośmider, FHU Jurtex, oraz FHU Płanica Bau z Jordanowa - wygrały przetargi ogłoszone przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju na odśnieżanie gminnych dróg i chodników w latach 2011-2014. Najbardziej intratne kontrakty przypadły Zakładom Komunalnym, najwięcej zleceń dostała firma Jurtex Teresa Paternoga z Rabki-Zdroju.

Masz pieniądze? Zainwestuj w baseny termalne w Porębie Wielkiej. Rozpoczęły się poszukiwania inwestorów

Wtorek, 20 grudnia 2011 20:41

Powiat limanowski szuka przedsiębiorców, którzy zainwestują w baseny termalne w Porębie Wielkiej. Najlepiej, jeśli to będzie okoliczny biznes. Choć inwestycja jest na razie na etapie prac badawczych, które mają określić wielkości zasobów i właściwości solanek, to jednocześnie ruszyły przygotowania do montażu finansowego całego przedsięwzięcia.

Awanse nauczycieli ze szkół gminy Mszana Dolna

Wtorek, 20 grudnia 2011 20:10

W sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna, w trybie i procedurze określonej w Karcie Nauczyciela i rozporządzeniu wykonawczym, odbyły się postępowania egzaminacyjne dla dwóch nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Awanse uwieńczone zostały sukcesem. Awansowali: Piotr Patalita - nauczyciel wychowania fizycznego i SKS z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej oraz Janusz Prośniak - nauczyciel wychowania fizycznego i techniki z Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej.

Kiermasz Stroików Świątecznych w Niedźwiedziu

Wtorek, 20 grudnia 2011 18:06

Gminne Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych zakupem, wystawieniem lub sprzedażą stroików świątecznych do udziału w Kiermaszu Stroików Świątecznych, który odbędzie się 22 grudnia w godz. 8-18 w sali kinowej GCK w Niedźwiedziu.

Pasterka z kościoła p.w. św. Michała w Mszanie Dolnej będzie relacjonowana na żywo w internecie

Wtorek, 20 grudnia 2011 16:22

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w noc Bożego Narodzenia w pasterce. 24 grudnia od północy nabożeństwo odprawiane w parafialnym kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej będzie można na żywo śledzić w limanowskiej telewizji internetowej www.tv28.pl.

Rabka-Zdrój: spadł z balkonu na budowie - połamał obie ręce

Wtorek, 20 grudnia 2011 09:22

Na terenie budowy w Rabce-Zdroju robotnik z Mszany Dolnej, podczas wykonywania prac na balkonie, z nieustalonej przyczyny spadł z wysokości ok. 4 metrów doznając złamania obu rąk oraz stłuczenia klatki piersiowej i głowy. Został zabrany do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj rano - poinformował dziś rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. Roman Wolski.

Dramatyczny mecz Mszanki - po wielkim boju wygrywa kolejne spotkanie. Trener twardo odpowiada krytykom i doradcom

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 12:00

MSZANA DOLNA: Miejski Gminny Klub Sportowy Mszanka wygrał kolejne spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem pokonał zespół WOLANIA Wola Dębińska 3:2. Trener mszańskiego zespołu Artur Żaba jest dumny ze swoich zawodników, a wszystkim krytykom i "doradcom" odpowiada: " POLECAM NAUKĘ ODBIJANIA PIŁKI!!! MY gramy w siatkówkę, a WY do końca życia nie będziecie potrafili poprawnie odbić piłki sposobem górnym, nie mówiąc o dolnym".

Raba Wyżna: Wigilia na 650 osób

Niedziela, 18 grudnia 2011 19:36

Chociaż wiadomo było, że tym razem kardynał Stanisław Dziwisz do swej rodzinnej Raby Wyżnej na gminną wigilię nie przybędzie, na przedświąteczne spotkanie zorganizowane w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II przybyło wielu mieszkańców gminy.

Rabka-Zdrój: Mieszkańcy bloku nr 18 nie są przeciwko imprezom w pobliskiej karczmie, ale chcą, żeby było ciszej

Niedziela, 18 grudnia 2011 15:10

"Cieszymy się, że Radna Ela Szarawara podniosła problem zakłócania ciszy nocnej podczas imprez i wieczorków organizowanych w Hulaj Duszy. Trwa to już dwa lata, pięć razy w tygodniu /najgorszy jest piętek z karaoke/ a imprezy rzadko kończą się przed godz. 1 w nocy, a zdarzają się również do godz 5 rano" - napisał do nas pan Edward Konieczny z Rabki-Zdroju w imieniu mieszkańców bloku 18. To odpowiedź na nasz piątkowy artykuł pt. "Burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego".

Jajo gigant w Rabie Wyżnej

Sobota, 17 grudnia 2011 23:39

Dzisiaj w Rabie Wyżnej niedaleko Gimnazjum im. Jana Pawła II, podczas spaceru pan Przemysław Cempa znalazł na tyłach swojego domu, w bruździe na polu... jajo gigant.

61-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju za ugodzenie 39-letniego konkubenta nożem stanie przed sądem

Sobota, 17 grudnia 2011 14:44

61-letnia kobieta, która w połowie września, w czasie awantury, ugodziła w brzuch swego 39-letniego przyjaciela nożem stanie przed sądem. Grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nie pomogło jej nawet to, że pokrzywdzony jej wybaczył jej i para się pogodziła- poinformował "Dziennik Polski".

Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama