• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości

Rabka-Zdrój: podjeżdżają dobrymi samochodami i ukradkiem podrzucają śmieci na cmentarzu-nagrały ich kamery (obejrzyj)

Piątek, 16 grudnia 2011 21:28

Kamery monitoringu znajdujące się w rejonie Cmentarza Parafialnego przy ul. Orkana zarejestrowały kilka przypadków podrzucania śmieci do znajdujących się tam kontenerów. Sytuacje te miały miejsce w listopadzie i na przełomie listopada i grudnia. Nagrania są już w rękach Straży Miejskiej, która identyfikuje pojazdy.

Fotoradar w Mszanie - nie tak prędko

Piątek, 16 grudnia 2011 18:29

Chociaż Urząd Miasta w Mszanie Dolnej otrzymał już nowy fotoradar, który dostarczyła firma, która wygrała przetarg na jego dostawę, upłynie jeszcze dużo wody w Mszance, zanim Straż Miejska zacznie robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość.

Rabka-Zdrój: burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:08

Radna Elżbieta Szarawara twierdzi, że mieszkańcy bloków na Orkana skarżą się na hałas, który pochodzi z regionalnej karczmy "Hulaj dusza" organizującej zabawy i imprezy okolicznościowe. Mieszkańcy zgłaszają też zniszczenia mienia dokonywane przez klientów lokalu.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Podhala i Beskidu Sądeckiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:05

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, w porywach od 80 do 100 km/h, z południa, jutro skręcającego na południowozachodni i zachodni. Ostrzeżenie ważne jest do godz. 21:00 dnia 17 grudnia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, powołując się na dane z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Śp. Maria i Lech Kaczyńscy patronami Szkoły Podstawowej w Podsarniu. Gościem uroczystości - córka pary prezydenckiej

Czwartek, 15 grudnia 2011 16:58

Szkoła Podstawowa w Podsarniu w gminie Raba Wyżna otrzymała dziś imię śp. pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. szkolna uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym między innymi córkę patronów Marię Kaczyńską-Dubieniecką. - Bardzo się wzruszyłam. Żałuję, że nie mogły być tutaj moje córeczki. Na pewno podziwiałyby wasze występy - powiedziała wyraźnie poruszona. Przeprosiła za babcię Jadwigę i stryja Jarosława Kaczyńskiego, że oboje, choć pragnęli, nie mogli tu przyjechać. - Stryj jest niesłychanie wdzięczny za tę uroczystość i prosił, żeby serdecznie Państwa pozdrowić - dodała.

Marek Szarawarski: zmniejszenie powiatowych wydatków na Rabkę jest pozorne

Środa, 14 grudnia 2011 11:50

Radny powiatowy z Rabki-Zdroju, a jednocześnie przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Powiatu Nowotarskiego Marek Szarawarski w komentarzu przygotowanym dla Czytelników portalu Gorce24.pl przekonuję, że przyszłoroczny budżetu powiatowy dla Rabki-Zdroju wcale nie jest zły, choć z prostego rachunku wynika, że jest o około 40 procent mniejszy niż tegoroczny.

Nastolatek skazany za pobicie kastetem

Środa, 14 grudnia 2011 11:49

17-letni Alan T. został uznany winnym rozboju i pobicia z użyciem kastetu nastolatka z Rabki-Zdroju oraz stawiania czynnego oporu wobec policjanta. Nowosądecki sąd, przed którym trwał proces, skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 i grzywnę.

Rabczanie zdominowali powiatowe rozgrywki szachowe

Środa, 14 grudnia 2011 10:25

Rabczańscy szachiści zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w szachach, rozgrywanych na poziomie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejny udany start UKS Oset Łostówka w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Środa, 14 grudnia 2011 09:07

W minioną sobotę, 10 grudnia w Przytkowicach odbył się trzeci turniej z cyklu Małopolskiej Ligi Młodziczek. Piłkarki nożne z Łostówki odnotowały kolejny udany występ w lidze. Nasze zawodniczki nie przegrały żadnego meczu i co więcej nie straciły nawet bramki w tym turnieju. Wygrały trzy spotkania i zremisowały bezbramkowo dwa mecze, co pozwoliło awansować na drugą pozycję w lidze.

Rabczańska młodzież w mikołajkowej akcji

Wtorek, 13 grudnia 2011 20:38

Rabka znana jest nie tylko z wód. Sanatoria odwiedzają nie tylko dorośli. Stałymi bywalcami tego miasta są coraz młodsze dzieci , które leczone są na choroby układu oddechowego. Dobre powietrze i cenny mikroklimat dobrze wpływa, również na aktywność dzieci z Rabki. Na uwagę zasługuje ich dojrzała, odpowiedzialna postawa wolontariatu, który miał miejsce w dniach od 3 do 4 grudnia 2011 w Rabce Zdrój.

Co powiat zrobi w Rabce-Zdroju w 2012 roku? Znamy projekt budżetu

Wtorek, 13 grudnia 2011 19:29

Znany jest już projekt budżetu powiatowego dla Rabki-Zdroju na przyszły rok. Inwestycji będzie o wiele mniej niż w tym roku, bo największe zadania (np. budowa mostu na ul. Sądeckiej czy przebudowa Domu Pomocy Społecznej), zostały już zakończone. Jedyną inwestycję, jaką zaplanowano, to przebudowa ulicy Podhalańskiej na dwóch odcinkach. Ogólna wysokość wydatków "na Rabkę" w 2012 roku będzie mniejsza o około 40 % w porównaniu z rokiem obecnym - spadnie z 12 mln zł na 7,2 mln zł.

Zakończyły się poszukiwania wody w Mszanie Dolnej

Wtorek, 13 grudnia 2011 17:58

Zakończyło się wiercenie poszukiwawczo-badawcze w utworach trzeciorzędowych na stokach Lubogoszczy (w rejonie ujęcia na Szklanówce), którego celem było znalezienie pokładów wody głębinowej dla miasta. Ekipie udało się dowiercić do głębokości 92 metrów (złoża piaskowca). Niestety, jak mówi burmistrz Tadeusz Filipiak, znalezione zasoby wody są mniejsze od oczekiwanych.

Erygacja parafii w Mszanie Górnej. Kardynał wydał zgodę na samodzielność

Wtorek, 13 grudnia 2011 17:29

W Mszanie Górnej odbyła się uroczystość erygacji miejscowej parafii. Droga do tego celu była długa, a jej początek miał miejsce około 60 lat temu. Proboszczem nowo powstałej parafii został ksiądz Marian Bański.

Nowy chodnik i oświetlenie w gminie Niedźwiedź

Wtorek, 13 grudnia 2011 17:20

Dziś odbył się odbiór techniczny chodnika wraz z oświetleniem ulicznym przy drodze powiatowej Mszana Dolana - Hucisko w Porębie Wielkiej. Koszt inwestycji wyniósł 374 tysiące złotych z czego kwotę 228 tys. zł gmina Niedźwiedź pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wkład własny z budżetu gminy Niedźwiedź wyniósł 146 tys. zł. Inwestycja została oficjalnie zakończona i oddana do użytku.

Mszana Dolna: wandal i nietrzeźwy kierowca

Wtorek, 13 grudnia 2011 14:13

Minionej nocy na ul. Piłsudskiego 22-letni mieszkaniec Podobina dokonał umyślnego uszkodzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Bora, poprzez zarysowanie karoserii samochodu. Straty ustalono na kwotę 2,700 zł - informuje policja. Tego dnia policja zatrzymała też nietrzeźwego kierowcę z Glisnego.

Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama