• Piątek, 25 września 2020
  • Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

Informacje

Tęczowa flaga LGBT na pomniku św. Mikołaja (zdjęcia)

Czwartek, 10 września 2020 18:42

RABKA-ZDRÓJ: Po południu powiesili ją zwolennicy ideologii domagającej się większych praw dla homoseksualistów czy transwestytów. Straż Miejska, która zastała na miejscu dwie osoby, nakazała usunąć flagę, bo obecni nie mieli zgody na powieszenie jej na miejskim pomniku. Wobec odmowy, strażnicy zdjęli, zarekwirowali tęczową flagę i zabrali ją na komendę.

Patrycja z medalem

Czwartek, 10 września 2020 15:24

Nie tylko Marcin Karkula z Rabki-Zdroju zdobył medal (złoty) na XXIX Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc o MP w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbyły się w miniony weekend w Skierniewicach. Miło nam poinformować, że również inna rabczanka, utalentowana Patrycja Czekańska, w gronie juniorów do lat 18, w kategorii do 57 kg, z wynikiem 265 kg zdobyła II miejsce.

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem OC (reklama)

Czwartek, 10 września 2020 14:13

Ubezpieczenie OC jest jedną z najpopularniejszych polis komunikacyjnych w Polsce. Klienci decydują się na wykupienie tego ubezpieczenia z kilku względów. Z tego tekstu dowiesz się z jakich oraz poznasz najważniejsze informacje o OC.

Zagórzańskie Dziedziny przykładem dobrych praktyk

Czwartek, 10 września 2020 10:49

Marka Gminy Mszana Dolna - Zagórzańskie Dziedziny - stała się przykładem dobrej praktyki samorządowej w zakresie tworzenia sieci współpracy trójsektorowej. Działania kreatorów marki gminy zaprezentowano podczas konferencji „Tworzenie sieci współpracy w ramach produktu lokalnego” zorganizowanej w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Mecz na szczycie

Środa, 9 września 2020 17:28

W najbliższa sobotę 12 września Wierchy Rabka-Zdrój zagrają na wyjeździe z KS Sokół Słopnice. Żadna z drużyn nie posmakowała jeszcze w tym sezonie goryczy porażki. Rabczanie zajmują aktualnie drugie, a słopniczanie trzecie miejsce w tabeli IV ligi.

Strażacy pochwalili się nowym samochodem (zdjęcia i video)

Środa, 9 września 2020 14:52

Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju mł. bryg. Jacek Fic i jego strażacy zaprezentowali dziś nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9/60, w którego posiadanie weszła rabczańska jednostka. Przed remizą odbyła się prezentacja wozu, podczas której strażacy mieli okazję zapoznać się z samochodem, jego wyposażeniem i możliwościami.

Koronawirus: bieżące informacje

Środa, 9 września 2020 14:05

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 68 osób w Małopolsce, również w powiatach nowotarskim, limanowski i myślenickim. Według ostatnich danych, w gminie Rabka-Zdrój mamy obecnie zakażonych 16 osób.

Powstaje zaplecze dla klubu

Środa, 9 września 2020 10:53

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju trwa budowa zaplecza dla Klubu Sportowego w Chabówce.

Zagórzańskie nuty wybrzmiały nad Adriatykiem (zdjęcia)

Środa, 9 września 2020 08:55

Członkowie Zespołu Regionalnego Kasinianie – Zagórzanie wystąpili na festiwalu Kvarner Festival Days w ramach XI International Music and Folk - Dance Festival, który odbył się w Chorwacji.

Marcin Karkula mistrzem Polski. Wycisnął 287,5 kg

Wtorek, 8 września 2020 17:21

Marcin Karkula z Rabki-Zdroju zdobył złoty medal na XXIX Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w miniony weekend w Skierniewicach.