• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Wtorek, 27 sierpnia 2019 15:45

Już po raz szósty organizowana jest w Rabce Zdrój Szlachetna Paczka.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 27 sierpnia 2019 10:34

1 września burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza mieszkańców na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczną się one o godzinie 11.00 złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi poległych żołnierzy.

Dożynki Gminne w Rdzawce (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 21:07

Rdzawka była w tym roku gospodarzem Dożynek w gminie Rabka-Zdrój. Święto plonów odbyło się w niedzielę, a rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną za zabiory i za rolników, którą w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Rdzawce odprawiło pięciu kapłanów pod przewodnictwem proboszcza ks. Michała Rymara.

I Spotkania z kulturą Górali Zagórzańskich za nami (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 19:14

RABKA-ZDRÓJ: Przy zabytkowym kościele pw. Marii Magdaleny, gdzie mieści się ekspozycja Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, odbyła się impreza plenerowa promująca kulturę Zagórzan – niewielkiej grupy etnograficznej zamieszkującej podnóża Gorców i częściowo Beskidu Wyspowego.

VIII Turniej Szachowy pamięci Józefa Kotary

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 18:11

W rabczańskim amfiteatrze z udziałem 28 szachistów rozegrano VIII Szachowy Turniej pamięci Józefa Kotary.

Prezes Szpitala w Rabce-Zdroju złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące działalności byłej prezes placówki

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 12:41

- Główne zarzuty to niegospodarność, działanie na szkodę spółki, działanie na szkodę pracowników, zawieranie pozornych umów - mówi prezes Witold Latusek, pytany o treść zawiadomienia.

Wysoka porażka Wierchów

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 11:37

IV LIGA. Drużynie pod wodzą Marcina Zubka nie idzie tak dobrze jak w V lidze. W sobotę Wierchy Rabka-Zdrój przegrały na wyjeździe 0:3 z Unią Tarnów. Rabczanie, jak na razie, przegrali trzy mecze, a wygrali jeden.

Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo (zdjęcia)

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 09:34

Seniorzy Ostrej Raba Niżna Olszówki rozegrali swój pierwszy mecz po „reaktywacji” był to niezwykle zacięty mecz pełen walki i zwrotów akcji. Ostra rywalizowała na wyjeździe z drużyną Rybie Nowe Rybie, na prośbę gospodarzy mecz odbywał się w Słopnicach.

Lis w biały dzień spaceruje po Nowym Świecie

Niedziela, 25 sierpnia 2019 19:54

RABKA-ZDRÓJ: Na rabczańskich ulicach coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta, w tym listy, które coraz mniej boją się człowieka.

Przeciwnicy LGBT pikietowali w Rabce-Zdroju. Skandowali: Zboczeńcy i modlili się za homoseksualistów

Niedziela, 25 sierpnia 2019 16:59

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zwolennicy ideologii LGBT, walczący o prawa gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów, nie pojawili się w Rabce-Zdroju. Choć Rabczański Marsz Miłości nie odbył się, do uzdrowiska zjechali się członkowie lokalnych i regionalnych środowisk narodowo-patriotycznych manifestując swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości.