• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Informacje

Rodzinne święto w Łostówce

Czwartek, 14 czerwca 2012 12:04

Występy zespołu regionalnego i grupy teatralnej, gry, konkursy i zabawy zręcznościowe oraz wiele innych atrakcji czekało w niedziele na uczestników Festynu Rodzinnego w Łostówce. Dzięki współpracy i zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkołyjuż po raz czwarty wydarzenie to stało się prawdziwym rodzinnym świętem.

Próbował ukraść Audi A4, ale nie przeszedł wszystkich zabezpieczeń

Środa, 13 czerwca 2012 16:29

Złodziej usiłował ukraść warte 40 tysięcy złotych Audi A4 zaparkowane na niestrzeżonym parkingu pod jednym z bloków Rabce-Zdroju. Włamywacz, przy użyciu nieznanych narzędzi, odgiął przednie i tylne drzwi po lewej stronie, pokonał zamek, dostał się do wnętrza auta i próbował przez stacyjkę uruchomić samochód. - Zamierzonego czynu nie dokonał z uwagi na inne zabezpieczenia w samochodzie - informuje asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Zmarł były burmistrz Rabki-Zdroju

Środa, 13 czerwca 2012 14:22

Nie żyje Antoni Rapacz, poprzedni burmistrz Rabki-Zdroju. Zmarł w wieku 50 lat po ciężkiej chorobie nowotworowej. Po przegranych wyborach samorządowych na burmistrza miasta, prowadził państwowe gospodarstwo rybne koło Oświęcimia, nadal prezesował też Małopolskiemu Stowarzyszeniu Sołtysów.

II Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 13 czerwca 2012 14:16

RABKA-ZDRÓJ: 26 uczestników z klas I-VI uczniów Szkół Podstawowych z Chabówki, Ponic, Rdzawki oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Rabce -Zdroju wzięło udział w II Konkursie Pięknego Czytania. Nagrodę dla Mistrza Mistrzów Pięknego Czytania otrzymała Patrycja Kowalska z kl. II Szkoły Podstawowej w Ponicach, której nagrodę tę przyznano również w I edycji konkursu.

Kadeci z Gorców o włos od medalu w Mistrzostwach Polski w rugby!

Środa, 13 czerwca 2012 12:15

Na stadionie Budowlanych Lublin odbył się finałowy Turniej wyłaniający Mistrza Polski Kadetów w Rugby 7-osobowym. Rugbiści z Gorców nie zaliczą go jednak do udanych, gdyż pojechali do Lublina po upragniony medal w bardzo silnym składzie, a do pełni szczęścia zabrakło kilku małych punktów.

Ewakuacja szkoły (zdjęcia)

Środa, 13 czerwca 2012 11:13

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły.

Chcą większej jawności pracy rabczańskich władz

Wtorek, 12 czerwca 2012 15:57

Stowarzyszenie Forum Rdzawka poinformował o rozpoczęciu działań w ramach akcji "Masz Głos Masz Wybór", w której bierze udział już po raz piąty. - Celem tegorocznej akcji jest zaangażowanie mieszkańców i władz gminy do dialogu i współpracy - informuje Mateusz Wójtowicz ze stowarzyszenia.

Raba Wyżna: zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Wtorek, 12 czerwca 2012 14:42

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rabie Wyżnej informuje, że w dniu 26 czerwca (wtorek) przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy gromadzić w wyznaczonych miejscach (ich lista poniżej) do godziny 10:00. Nie będą przyjmowane elektroodpady i opony - dla nich zostanie zorganizowana zbiórka w innym terminie.

Orkiestra z Kasiny Wielkiej pierwsza na XIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej

Wtorek, 12 czerwca 2012 14:17

W niedzielę, 10 czerwca 2012 roku, odbył się w Laskowej XIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Uczestniczyło w nim 16 orkiestr dętych z Powiatu Limanowskiego, reprezentujących parafie, jednostki OSP i stowarzyszenia. Wśród orkiestr działających przy stowarzyszeniach I miejsce i nagrodę pieniężną zdobyła orkiestra dęta "Echo Zagórzan" z Kasiny Wielkiej.

Znamy gwiazdy, które pojawią się na otwarciu rabczańskiego amfiteatru

Wtorek, 12 czerwca 2012 11:19

RABKA-ZDRÓJ: Został podany oficjalny termin otwarcia Amfiteatru Miejskiego - Muszli Koncertowej przy ul. Chopina, którego budowa jeszcze trwa - będzie to 1 lipca. Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju wymienił też artystów, którzy uświetnią uroczystość otwarcia. 1 lipca o godz. 19 w amfiteatrze wystąpi znany kabareciarz Jan Pietrzak z zespołem, a po nim na scenie pojawi się Paulina Bisztyga. 2 lipca gości zabawiać będą zespołu Boney M. i ABBA w polskim wydaniu (również g.19). Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.