• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Podwyżka dla wójta. Zarabia teraz prawie 11 tysięcy złotych

Niedziela, 2 września 2012 17:36

MSZANA DOLNA. Tylko jeden głos zdecydował, że wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba dostał podwyżkę. Za zwiększeniem mu pensji było 7 radnych, przeciw 6.

Remis Turbacza

Niedziela, 2 września 2012 16:58

V LIGA: Turbacz Mszana Dolna zremisował dziś (niedziela, 2 września) na własnym stadionie z drużyną Jordana Jordanów 1:1 (0:0). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 75 minucie Krzysztof Piekarczyk.

Sołtys Lubomierza złożył rezygnację

Niedziela, 2 września 2012 13:52

Stanisław Kamiński złożył rezygnację z funkcji sołtysa Lubomierza. Została on przyjęta przez wójta gminy Bolesława Żabę. Wieś czekają wybory.

Meble dla mszańskich szkół i przedszkoli - dar z Holandii (zdjęcia)

Piątek, 31 sierpnia 2012 19:21

Gerard Duijn i jego holenderscy przyjaciele wakacji nie mieli - podczas, gdy nasze pociechy oddawały się urokom letniej kanikuły, piątka Holendrów wsparta naszymi rodakami gromadziła w Holandii szkolne meble, które dwoma tirami dotarły do Mszany Dolnej. Hans van de Wetering - holenderski przedsiębiorca i właściciel firmy FACILITAIRE DIENSTEN z Roosendaal "zaraził" się od swojego rodaka mieszkającego od lat w Mszanie Dolnej, Gerarda Duijna i pomaga, wspiera i organizuje transporty do naszego miasteczka, a to ze sprzętem dla niepełnosprawnych, innym razem z zabawkami dla przedszkoli, a to znów, jak ostatnim razem, z wyposażeniem dla naszych placówek oświatowych.

Stanowiska dyrektorów powierzone (zdjęcia)

Piątek, 31 sierpnia 2012 17:45

W przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, odbyło się uroczyste powierzenie stanowisk dyrektorskich na kolejne pięć lat nowo wybranym dyrektorom placówek oświatowych w gminie Raba Wyżna.

Mszana Dolna: samochód uderzył w dom. Za ścianą spała matka z trojgiem dzieci (zdjęcia)

Piątek, 31 sierpnia 2012 09:52

Do niecodziennego wypadku doszło dziś około godz. 7.20 na ulicy Słomka - drodze krajowej nr 28 przy wyjeździe z Mszany Dolnej w kierunku Kasiny Wielkiej. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, 22-letni kierowca VW Passata z Mszany Dolnej zjechał z jezdni, wjechał na przydrożna łąkę, przejechał po niej 150 metrów i uderzył w dom mieszkalny. Za ścianą spała matka z trojgiem małych dzieci.

Wielkie sprzątanie i remont w mszańskiej bibliotece (zdjęcia)

Czwartek, 30 sierpnia 2012 21:45

Dzięki nowej dyrekcji, pracownikom, sponsorom i wielu ludziom dobrej woli - biblioteka publiczna w Mszanie Dolnej odżywa.

Trzeci numer RWP

Czwartek, 30 sierpnia 2012 15:38

Ukazał się trzeci numer Rabczańskich Wieści Pozarządowych, czasopisma dla organizacji pożytku publicznego wydawanego przez Stowarzyszenie Forum Rdzawka.

I Memoriał Henryka Przybyła

Czwartek, 30 sierpnia 2012 08:35

Ognisko TKKF "Carlina" w Rabce-Zdroju na Mistrzostwa Rabki w Tenisie Ziemnym - I Memoriał Henryka Przybyła, które odbędą się w dniach 8-9 września na terenie kompleksu szkoleniowo-wypoczynkowego "Royal" przy ul. Na Banię.

Reaktywacja piłkarskiej drużyny seniorów z Niedźwiedzia

Środa, 29 sierpnia 2012 17:23

W sierpniu odbyło się zebranie członków Klubu „GKS Orkan Niedźwiedź” na którym powzięto decyzję o reaktywowaniu po 6-ciu latach drużyny seniorów. Nowo powstała drużyna weźmie udział w rozgrywkach piłkarskiej B-klasy w okręgu Limanowskim. Pierwszy mecz odbędzie się na stadionie w Porębie Wielkiej 2 września (niedziela) o godzinie 17:00.