• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości

OSP Chabówka najlepsza w gminie

Niedziela, 25 września 2011 19:15

Na stadionie w Chabówce rozegrano dziś po południu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rabka-Zdrój. Zdecydowanie wygrali je gospodarze, którzy okazali się najlepsi w obu przeprowadzonych konkurencjach - ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50 m. z przeszkodami. Zwycięzcy otrzymali puchary.

Osuwisko zagraża bezpieczeństwu mieszkańców os. Borki w Lubomierzu

Sobota, 24 września 2011 16:07

- Jak coś się tam stanie, to odpowiemy za to przed prokuratorem. Jeśli ktoś spadnie z tej skarpy, to koniec - ostrzegał kolegów radnych i wójta gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę radny Piotr Doll z Lubomierza. Chodzi o osuwisko, które zabiera jedyną drogę dojazdową do osiedla Borki.

Kupili działkę w Mszanie Górnej pod przyszłą salę sportową

Sobota, 24 września 2011 14:57

Urząd Gminy Mszana Dolna kupił za 53900 zł działkę przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej. Na przylegającej do szkoły nieruchomości ma w przyszłości powstać szkolna sala sportowa.

Będą nowe wybory do Rady Gminy Mszana Dolna w okręgu Olszówka-Glisne

Sobota, 24 września 2011 14:52

Rada Gminy Mszana Dolna podjęła uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu Andrzeja Żurka. Lubiany i ceniony radny zmarł pod koniec sierpnia w wieku 43 lat.

Rabczańscy oldboye nie chcą rdzewieć. W przyszłym roku planują zaprosić do rywalizacji kolegów z Mszany Dolnej

Sobota, 24 września 2011 13:15

W Rabce-Zdroju zakończył się, trwający od lipca, a odbywający się pod auspicjami Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury, II Turniej Tenisa Ziemnego Lato 2011 dla Oldboyów. Wzięło w nim udział 10 zawodników, mieszkańców miasta, przeważnie emerytów. Mecze rozgrywane były na kortach przy "Kresówce".

Będzie zakaz jazdy gokartami po rabczańskim parku

Sobota, 24 września 2011 13:08

Coraz więcej doniesień wpływa do Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej i na policję w sprawie gokartów siejących postrach wśród osób spacerujących po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Doszło już do kilku potrąceń przechodniów.

Sieniawa: Nie usunie kapliczki z drogi choć nakazał mu to sąd

Czwartek, 22 września 2011 19:12

Tadeusz Węglarczyk, mieszkaniec wsi Sieniawa w gminie Raba Wyżna, nie zamierza usunąć kapliczki, którą postawił na drodze na swoim osiedlu. Mężczyzna od lat toczy spór z gminą twierdząc, ze gminna droga powstała na jego działce.

Rabka-Zdrój: w szpitalu lepiej choć ciągle gorzej

Czwartek, 22 września 2011 18:36

Burmistrz Ewa Przybyło wielokrotnie powtarza, że jeśli szpital nie będzie się bilansował, zostanie zamknięty, bo samorządu nie stać na jego utrzymywanie. Wyjątkiem będzie ten rok, który na pewno zakończy się dla szpitala stratą. Wszystko przez konflikt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W poniedziałek rusza remont ul. Słonecznej w Mszanie Dolnej

Czwartek, 22 września 2011 17:22

Remontowany będzie 200-metrowy odcinek ulicy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Na ulicy zostanie położony nowy asfalt.

W gminie Niedźwiedź budują oświetlenie uliczne

Czwartek, 22 września 2011 17:15

Do 23 września Urząd Gminy w Niedźwiedziu czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych budową pięciu odcinków oświetlenia ulicznego w miejscowościach Niedźwiedź, Konina i Podobin. Termin wykonania to jeden miesiąc od dnia podpisania umowy. Wykonawca powinien być znany jeszcze w tym miesiącu lub na początku października.

Rabczanie pomagają 6-miesięcznej Alicji z Warszawy

Czwartek, 22 września 2011 09:11

Charytatywny Kiermasz Rzeczy Używanych, zorganizowany w Księgarnio-Kawiarni przy ul. Podhalańskiej przez Jakuba Przybyło, przyniósł dochód, który został przekazany sześciomiesięcznej Alicji Włodarczyk z Warszawy, na rzecz leczenia, jakie dziewczynka musi przejść.

Kolejne spotkanie wyborcze w Rabce-Zdroju: posłowie PiS straszą i krytykują

Środa, 21 września 2011 22:30

Na zaproszenie rabczańskiego klubu "Gazety Polskiej", na spotkanie w restauracji Zdrojowa, przyjechali w środowy wieczór do Rabki-Zdroju parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nowosądeckiego nr 14 i jednocześnie kandydaci tej partii do Sejmu i Senatu w październikowych wyborach. Obecni byli: posłanki Barbara Bartuś i Anna Paluch, poseł Edward Siarka i senator Tadeusz Skorupa. Spotkanie z członkami i sympatykami klubu "GP" trwało ponad dwie godziny.

Rozpoczęło się asfaltowanie ulicy Starowiejskiej

Środa, 21 września 2011 14:53

Roboty ruszyły dziś rano i potrwają - według zapewnień wykonawcy - najdalej do soboty. - Mieszkańców i przejeżdżających przez Mszanę Dolną kierowców ostrzegamy, że nie unikną kłopotów i problemów z poruszaniem się w tym rejonie - informuje Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.

26-letni mieszkaniec Skawy sprawcą wypadku

Środa, 21 września 2011 14:37

Wczoraj ok. godz. 19.50 w Koniówce (gmina Czarny Dunajec) 26-letni mieszkaniec Skawy potrącił samochodem 42-letniego pieszego, mieszkańca Podczerwonego. Pieszy z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Nowym Targu, gdzie niedługo potem zmarł mimo reanimacji.

Robcusie z nagrodą na festiwalu w Dobrej

Środa, 21 września 2011 12:15

Dziecięcy zespół regionalny Robcusie, działający przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan zajął III miejsce na I Festiwalu Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka", który odbył się w Dobrej koło Limanowej.

Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama