• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 28 maja 2024
  • Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Reklama
Wiadomości

Nagrody dla rabczańskich dyrektorów i nauczycieli

Środa, 26 października 2011 20:53

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Ewa Przybyło przyznała nagrody szesnastu nauczycielom, którzy w swojej pracy wybijają się ponad przeciętność oraz dyrektorom szkół gminnych. Złożenie gratulacji oraz wręczenie dyplomów uznania i nagród finansowych miało miejsce na środowej, uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Pawilonie Modrzew Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Prof. Jana Rudnika.

Pasowanie na czytelnika SP nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu

Środa, 26 października 2011 20:51

Pasowanie na czytelnika to już wieloletnia październikowa tradycja w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu. W tym roku nowi adepci czytania do biblioteki dojechali pociągiem....

Pierwszy Hubertus Jeździecki w gminie Mszana Dolna

Środa, 26 października 2011 20:34

W Ośrodku Jeździeckim Apacz w Mszanie Górnej odbył się pierwszy Hubertus. Urządzona została gonitwa podczas której konno ścigano tzw. lisa, czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia.

Bezpłatna pomoc dla pokrzywdzonych i ofiar przestępstw!

Środa, 26 października 2011 20:32

Jesteś ofiarą przestępstwa? Czujesz się pokrzywdzony? Znasz kogoś, kto został ofiarą przestępstwa, czuje się bezradny, nie wie do kogo zwrócić się o pomoc? Skorzystaj z bezpłatnej porady psychologa i radcy prawnego - tylko do końca roku 2011! Porady udzielane są w budynku Urzędu Gminy Mszana Dolna ul. Spadochroniarzy 6, w pokoju nr 1 na parterze.

Koncert Andrzeja Cierniewskiego

Wtorek, 25 października 2011 20:10

RABKA-ZDRÓJ: Idol starszego pokolenia, piosenkarz Andrzej Cierniewski, wystąpił dziś wieczór w ośrodku wypoczynkowym Kompleks Royal przy ul. Na Banię. Piosenkarz zaśpiewał swoje największe przeboje oraz zaprezentował nowy repertuar. Zanim jednak koncert rozkręcił się na dobre, doszło do nieoczekiwanego zdarzenia...

Święto Zmarłych - zmiana w organizacji ruchu na terenie Mszany Dolnej

Wtorek, 25 października 2011 19:37

W związku z odbywającymi się nabożeństwami w dniu 1 listopada br. (Wszystkich Świetych) na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej w godzinach 12.00-18.00 zostanie zamknięta ul. Matejki oraz ul. Cmentarna.

Uwaga kibice wybierający się na mecz do Limanowej!

Wtorek, 25 października 2011 19:33

W związku z mającym się odbyć w dniu 26 października o godz. 13:30 w Limanowej meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami Limanovia i Wisła Kraków, na terenie miasta należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym - informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Papieski medal dla Witolda Zalewskiego

Wtorek, 25 października 2011 19:31

Witold Zalewski, organista Katedry Królewskiej na Wawelu, a od 2004 r. dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Rabce-Zdroju, został wyróżniony Medalem Pro Ecclesia et Pontifice. Laureat otrzymał odznaczenie to z rąk kard. Stanisława Dziwisza w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Medal Pro Ecclesiae et Pontifice jest przyznawany ludziom świeckim, którzy zasłużyli się dla życia Kościoła i Papieża.

Drugi list p. Jarosława Dudka ws. rabczańskich kortów: "Wypowiedzi pani burmistrz są szokujące"

Poniedziałek, 24 października 2011 21:59

Pozwolę sobie na kilka zdań komentarza odnośnie artykułu "Spór o korty tenisowe w Rabce-Zdroju. Piękne, ale czy dobrze zrobione?". Szokujące są wypowiedzi Pani Przybyło, zrzucające poniekąd winę na tenisistów. Sabotażem można nazwać wpuszczenie na kort nieprofesjonalnej firmy, która nie wiedziała, co robi. Kto ich tam wpuścił? - pisze w kolejnym liście do redakcji Gorce24.pl pan Jarosław Dudek. Poprzedni raz zabrał głos w artykule pt. "List ws. kortów w Rabce-Zdroju: Nie pozostaje mi nic innego jak załamać się".

Płatne parkingi wchodzą do Rabki-Zdroju. W środę decyzja o miejscach i cenach

Poniedziałek, 24 października 2011 21:14

Coś, co do tej pory było w Rabce-Zdroju czymś zupełnie nieznanym, niebawem będzie już szarą i przykrą rzeczywistością. W środę Rada Miejska wprowadza na wniosek burmistrz Ewy Przybyło płatne strefy parkowania.

Nocny wypadek w Mszanie Górnej. Potrącony 22-latek

Poniedziałek, 24 października 2011 16:08

Około godziny 01:50 w Mszanie Górnej kierujący samochodem marki Volvo 20-letni mieszkaniec gminy Niedźwiedź potrącił 22-letniego mężczyznę. Jak ustaliła policja, 22-latek został nagle wypchnięty z grupy osób, które stały na poboczu awanturując się między sobą i w taki sposób wpadł pod samochód.

Głosujmy na plac zabaw w Skawie!

Poniedziałek, 24 października 2011 15:54

Zwracamy się z prośbą do społeczności internetowej Gorce24 o głosowanie na plac zabaw w Skawie w konkursie NIVEA. Spośród kilku miejscowości z regionu (Łapsze Niżne, Czarny Dunajec, Ochotnica Dolna, Jordanów), które walczyły o wybudowanie placu zabaw tylko my dotarliśmy do finałowej 25. Teraz jednak potrzebujemy wsparcia, bo duże miasta zaczynają nas gwałtownie wyprzedzać w rankingu.

Chodnik do Szpitala Kardiologicznego zalany olejem

Poniedziałek, 24 października 2011 15:48

RABKA-ZDRÓJ: Nieznany kierowca, najprawdopodobniej nieświadomy tego, że ma uszkodzoną miskę olejową, zabrudził olejem cały chodnik-drogę prowadzący od ul. Orkana (koło kwiaciarni) do Szpitala Kardiologicznego.

Chabówka: zmarł w wieku 32 lat

Niedziela, 23 października 2011 17:10

Dziś rano w budynku mieszkalnym w Chabówce znaleziono zwłoki 32-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna nie miał żadnych widocznych obrażeń. Dlatego policja, która została powiadomiona o śmierci mężczyzny i była na miejscu, podejrzewa, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Mają to potwierdzić wyniki sekcji zwłok, którą zarządził prokurator.

Sąd zawiesił proces ws. odszkodowania za samobójstwo nauczycielki

Niedziela, 23 października 2011 11:58

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zawiesił proces, w którym rodzina nauczycielki z Podobina, która popełniła samobójstwo w 2010 r., domaga się 863 tys. zł zadośćuczynienia za jej śmierć od Urzędu Gminy w Niedźwiedziu. Rozprawę wznowi, gdy zakończy się inny proces, w którym Anna A., była dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie oskarżona jest o mobbing.

Reklama